Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Свято народних ремесел у Долині

Минає красне літечко. Погода продовжує щедро дарувати тепле сонячне проміння, і саме в цю передосінню пору краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів вже 6-й рік поспіль в рамках святкування Дня міста організовує Свято Ремесел. Цього 2012-го року воно відбулося 26 серпня разом з Святом Бойківського меду на території скверу поблизу пам’ятника М. Грушевському. Свято урочисто відкрилося злиттям мелодій бойківської трембіти та дзижчання бджіл. 70 майстрів, що прибули з різних куточків Прикарпаття разом з місцевими утворили святкову й веселу ярмарку. Майстри народних ремесел своїми виробами по соломоплетінню, різьбі по дереву, вишивці, бісероплетінню, гачкуванню (фріволіте, французьке мереживо човником), зачаровували долинян, туристів та гостей міста. Почесне місце серед них зайняли викладачі Станції юних техніків, Будинку дитячої і юнацької творчості, художньої школи, місцеві майстри. Кожен майстер – учасник Свята Ремесел отримав на згадку пам’ятний значок «Місто Долина. Свято Ремесел – 2012».

Вперше долиняни та гості міста на святі ремесел послухали спів кобзара Молнара Лайоша зі Львова та його гру на старосвітській бандурі, познайомилися з виробами плавленого вітражного скла (ф’юзінг) майстрів Миколи та Роксолани Підгаєцьких, зі шкіри Сергія Тригуба та ткацькими костюмами Олени Кремінської.

Протягом цілого свята діяли майстер-класи по гончарству (гончар Віталій Владковський) та ковальству (Володимир Пилипів та Ростислав Вінтонів). До того ж всі бажаючі мали змогу викувати для себе пам’ятну монету «срібний або золотий» Долинар.

У колі майстрів живопису та графіки вперше працювала шаржист Тамара Коваль і всі бажаючі могли замовити для себе портрет. Варто зазначити, що вперше на ярмарку працювала родина писанкарів – учнів Федоришин Ольги Семенівни – Сподар Оксана, Ірина, Наталя.

З майстрами народних інструментів киянином Василем Буяновським (скрипка, кобза, старосвітська ліра), рожнятівцем Романом Шмігельським (скрипка), долинянином Ярославом Лошаком (сопілка), котрі вже вдруге є учасниками цього свята, мали змогу поспілкуватися інші митці та зрештою всі бажаючі.

Запальний спів «Сеничівських музик» (акордеон та бубен) під керівництвом Івана Короля згуртовував біля себе охочих співати української народної пісні та танцювати.

Приємну радість отримали хлопчаки, змагаючись між собою у конкурсі на швидке поїдання вареників, переможцю якого дісталася глиняна мисочка (робота майстра кераміки Сергія Никоровича з м. Коломиї), а іншому дерев’яна ложка – для того, щоб «вчився їсти швидше».

Посеред зеленої галявини зрілого віку лісоруби змагалися між собою – хто швидше перепиляє колоду, чим викликали захоплення серед гостей міста.

Протягом гомінливої ярмарки спільними зусиллями майстрів різних ремесел було виготовлено святкову арку «Свято Ремесел» яку урочисто вивісили наприкінці свята (різьба по дереву, соломоплетіння – Ганна Керничишин, вишивка і бісер – Галина Сова (СЮТ), лялька-мотанка – Ксенія Циганюк, гончарство – Віталій Владковський, ковальство – Володимир Пилипів, вироби по шкірі – Наталія Шкірляк (СЮТ), макраме – Тетяна Саламащук (БДЮТ), витинанка «писанка» – Оксана Сподар, праця з тканиною – Лилик Оксана (БДЮТ).

Смачна Бойківська кухня з широким асортиментом щойно приготованих бойківських страв від родини Світлани і Петра Гошовських з Вигоди, в тому числі і гарячий токан ґаздинь з Пшеничника (Ганна Керничишин та Галина Мельник) при сприянні працівників музею «Бойківщина» вабила до себе цінителів української кухні, втамовувала спрагу, закликала на відпочинок та гуртувала бойків.

Гості міста й долиняни мали змогу відвідати в цей день виставкові зали краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни й Омеляна Антоновичів та познайомитися з виставками «Мистецька родина Кахнікевичі – Никоровичі – Крачковські» гончарів з м. Коломиї, «Живопис Івана Гуралевича» та виставку «Бойківська ноша».

Познайомившися з майстрами ремесел, оглянувши їх вироби, гості свята незалежно від віку і професії мали змогу вибрати найкращого найулюбленішого майстра та вибрати найвишуканіший сувенір, відмітити найвправнішу бойківську ґаздиню. За результатами голосування почесне звання найкращого майстра отримала Галина Сова (майстер вишивки, бісероплетіння, міні архітектури, викладач Станції юних техніків). Визнано майстром навишуканішого виробу Віталія Галяса (майстер виробів з полімерної глини) і відповідно переможці отримали цінні спонсорські подарунки від Піцерії «Мамма Міа» (підприємець В. Мицан) та від готельно-відпочинкового комплексу «Князь Олег» (Д-р Д. Сливчук). Найталановитішою ґаздинею визнано Світлану Гошовську. Почесні подарунки за проведення майстер-класів отримали майстри по гончарству і ковальству від підприємця В. Громиша та компанії МТС; магазину побутової техніки «Техно+», компанії «Адамас» – А. Гавриліва. Щиро дякуємо всім спонсорам «Свята Ремесел – 2012» за спонсорську допомогу, в тому числі підприємцю В. Микитину, підприємцю В. Лисейку за солодкий стіл.

Коли пролунала мелодія бойківської трембіти та дзижчання бджіл, що завершувала поєднане свято Бойківського меду та народних Ремесел, – не було бажання розходитися та Свято ремесел закінчилося. Тож чекаймо нових зустрічей у 2013-му!!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник

краєзнавчого музею «Бойківщина»

Тетяни і Омеляна Антоновичів.

P. S. До уваги долинян і гостей міста!

До 30 вересня у краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів діятимуть такі виставки: «Бойківська ноша», «Живопис Івана Гувалевича» (у приміщенні коференц-залу) та ««Мистецька родина Кахнікевичі – Никоровичі – Крачковські» гончарів з м. Коломиї.

Ласкаво запрошуємо всіх бажаючих!!!

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).