Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – це один з наймолодших музеїв на території карпатського регіону

Краєзнавчий музей “Бойківщина” збирає, зберігає, вивчає та експонує етнографічні колекції, які знайомлять сучасників із культурою бойків.

Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів – це один з наймолодших музеїв на території карпатського регіону, заснований 5 вересня 2003 року. Експозиція музею складається з 6 основних відділів: кімната «Родини Антоновичів», в якій експонуються світлини з життя відомих меценатів, особисті речі та колекція сувенірів і сірникових коробок з різних країн світу; зал «Природа», де відображено всю велич і красу флори і фауни Карпат; «Історія»; «Побут та етнографія»; «Бойківська хата», а також відділ «Сакральних пам’яток». Життя долинян тісно пов’язане з християнством. Ще в 1112 р. у Долині на горі Знесіння був монастир. У 1550-х рр. діяли тут три храми, розвивалася поважна іконописна школа. Колекція старовинних ікон із Долинщини (більше 120 шт.) зберігаються у Національному музеї ім. Андрея Шептицького у Львові. Копії багатьох ікон зберігаються у відділі сакральних пам’яток Долинського краєзнавчого музею Бойківщина.

Кімната «Родини Антоновичів»
Першим відділом музею є кімната «Родини Антоновичів». Тут ви зможете побачити світлини з життя видатних меценатів – Тетяни і Омеляна Антоновичів, які є засновниками цього музею. Крім того, експозиція включає їх особисті речі та колекцію сувенірів і сірникових коробок з різних країн світу. Цей відділ дозволяє поглибитись у життя і внесок цієї визначної родини у розвиток культури Бойківщини.

Зал «Природа»
Наступним відділом є зал «Природа», де відображено всю велич і красу флори і фауни Карпат. Цей зал розкриває перед відвідувачами різноманітність і унікальність природних утворень Бойківщини. Ви зможете побачити різноманіття рослинного світу, включаючи рідкісні види, а також ознайомитись з унікальними тваринами, що населяють цей регіон.

Відділ «Історія»
Відділ «Історія» дозволяє краще зрозуміти минуле Бойківщини. Тут представлена багата колекція археологічних знахідок, предметів побуту та знарядь праці, що свідчать про історичний шлях цього регіону. Від давніх часів до сучасності, ви зможете пройти через усі етапи розвитку Бойківщини.

Відділ «Побут та етнографія»
Відділ «Побут та етнографія» пропонує вам ознайомитись зі звичаями та традиціями жителів Бойківщини. Тут ви знайдете реконструкцію традиційної бойківської хати, а також предмети побуту, ремесла та народні рукоділля. Відділ надає можливість заглибитись у повсякденне життя минулих поколінь і відчути атмосферу давніх часів.

Відділ «Бойківська хата»
«Бойківська хата» – це окремий відділ музею, де ви зможете відчути себе у середовищі традиційного бойківського житла. Реконструйована хата демонструє інтер’єр, меблі, прикраси та інші елементи, що характеризують життя бойківських селян. Цей відділ пропонує вам унікальну можливість познайомитись зі спадщиною цього етнічного групи та побачити, як вони жили та працювали.

Відділ «Сакральні пам’ятки»
Останнім, але не менш важливим, є відділ «Сакральні пам’ятки». Долина є осередком християнства, і цей відділ пропонує поглибитись у релігійну історію Бойківщини. Ви зможете ознайомитись з колекцією старовинних ікон, які свідчать про духовність і релігійні традиції цього регіону. Відділ дозволяє краще зрозуміти вплив релігії на життя місцевих мешканців.

Цікаве відео про наш музей

Наш дружній колектив

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).