Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…


«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…28 жовтня ц. р. у конференц-залі Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось відкриття спільної виставки живопису і графіки Лесі-Лариси Гох та Івонне Гох «Світ фантазій і квітів». Дві половини спільної виставки, одна частина якої відображає реалістичне квітуче літо, а інша – світ іншої планети – уявний світ власної фантазії, власне доповнюють одна одну.

Учасники зустрічі мали приємну нагоду не тільки ознайомитись із основними добірками творчості калуських художниць та з перших вуст дізнатись про приватне життя і творчість мисткинь, але й щиро з ними поспілкуватись.«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…
«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…

Леся-Лариса Гох народилась і виросла в Калуші, «у невеликій хатині в оточені великого саду, який був знищений радянською владою у 1967 р., коли місцевість перекроювали новобудовами». Художниця згадує: «Ніяк і досі не можу забути, як нищився мій квітучий сад саме у пору його цвітіння. Тоді Я була юною дівчинкою, яка ходила до школи, але ця рана залишилася «Світ фантазій і квітів» у Долині триває…«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…на серці й досі. Відтоді – не можу бачити, як нищиться природа нашими сміттєзвалищами, тим нашим недбайливим ставленням до того місця, де ми живемо. І ось Я, на противагу всьому малюю квіти; картини, де все цвіте, посміхається; тому Я не люблю малювати зрізані квіти…». Ще навчаючись у школі, п. Леся-Лариса зацікавилась творчістю Надії Білокінь, а в подальші роки знаходила можливість бути на всіх її виставках.  Водночас із великим захопленням відносилась до творчості майстрів української народної традиції в образотворчому мистецтві Катерини Білокур, Марії Приймаченко, Параски Хоми та переймала цей досвід. І хоча художниця у малюванні використовує як темперу, так, і олію, – своєю улюбленою технікою калушанка вважає акварель.

Другий автор спільної виставки – Івонне Гох – німкеня із Західної Німеччини. Економіст і музикант, яка познайомилась із своїм майбутнім чоловіком у Німеччині, навчаючись у музичному училищі.  Тоді вперше була подивована українською стравою «червоним борщем з вушками», яку сама тепер любить готувати.  Багато друзів відмовляло майбутню художницю від ідеї першої поїздки в Україну, наголошуючи на разючий контраст між країнами), п. Івонне вирішила «слухати своє серце, а тоді людина ніколи не помилиться і вибере правильну дорогу». Майбутня художниця ніколи не сподівалась, що їй прийдеться не тільки жити в галицькому краї, ростити дітей, але й вивчити українську мову. І як поділилась п. Івонне: «Насамперед мої діти самі собі вибрали Україну, як місце свого народження». Так вже сталось, що мама чоловіка – митець, і саме п. Леся-Лариса вперше розпізнала у «новій донечці» захоплення мистецтвом і підтримала. І п. Івонне всім учасникам зустрічі в цьому призналась: «… бо інакше Я би ніколи не займалась мистецтвом серйозно».

Пані Івонне зауважила, що вона надає перевагу експонуванню виставки у музеї, де немовби зустрічаються часи, аніж у виставкових залах. Кожна її картина серії уявного світу несе свою інформацію про події або ж переживання. До прикладу, картина «Космос Чарлі» розповідає про особливого кота Чарлі, купленого у Німеччині, який любив спати у господині … на голові. Та передусім можливо, що саме улюблений кіт Чарлі із голубими очима, що світяться і вночі, запросив  свою господиню у інший уявний світ фантазії і як признається сама п. Івонне «…космос відкрився в мені».«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…

Калуських художниць від імені долинян привітав долинський художник Іван Гуралевич та відзначив, що квіти на картинах п. Лесі-Лариси Гох «реалістичні,  акуратні, і написані з любов’ю», а щодо робіт п. Івонне – це «музика, пропущена через серце, що дає свій плід у картинах». Водночас Іван Васильович підкреслив, що кожна виставка для її автора – це і величезна праця, і водночас, приємність – показати свій труд протягом багатьох років.

«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…До привітань долучилась і викладач природничо-математичного ліцею, майстриня пера і пензля п. Оксана Сподар. Поміж теплих і щирих привітань, п. Оксана зауважила, що сприймає колекцію картин Лесі-Лариси, як «сонячну красу, що буяє», а п. Івонне – «космічний світ, в якому тепло, затишно і комфортно», та наголосила, що, «колекції творів двох авторів немовби доповнюють одна одну, гармонійно поєднуються і створюють одне середовище: світ реальний, земний і космічний, світ уяви, і тут немає суперечностей».«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…

Від адміністрації музею «Бойківщина» авторів виставки щиро привітала в. о. директора музею керівник фотоклубу «Промінь» Марія Юсип та вручила подарунок – книги наукових статей та друковану туристичну продукцію видану науковцями музею за підтримки міської ради.

«Світ фантазій і квітів» у Долині триває…Про теплу зустріч долинян із калуськими художницями родини Гох залишила навіки згадку спільна світлина.

Надворі не хоче поступитися жовтогарячими барвами золотиста осінь, до нашого міста поспішає перший сніг, а у музеї «Бойківщина» тішить око і серце поціновувачів образотворчого мистецтва долинян та гостей міста «Світ фантазій та квітів»…

Для тих, хто ще не встиг ознайомитись із виставкою повідомляємо:   колекції найкращих творів  Лесі-Лариси Гох і Івонне Гох чекатимуть вас до 22 листопада ц. р. Запрошуємо!

Божого благословення і творчого натхнення, міцного здоров’я та нових виставкових доріг бажають Вам, п. Леся-Лариса і п. Івонне, долиняни.

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).