Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Презентація порталу “Бойкосвіт”

Презентація порталу “Бойкосвіт”«БойкоСвіт» – перший інтернет-портал, присвячений бойківській проблематиці, презентували 5 червня о 14.00 в приміщенні краєзнавчого музею «Бойківщина» в м. Долина.
«БойкоСвіт» з’явився в мережі у травні цього року. Як наголошують його засновники, портал створений бойками, для бойків і про бойків.
Ідея створення «БойкоСвіту» належить київській журналістці Наталі Кляшторній. Початкове наповнення порталу надає багату інформацію з широкого кола бойківських питань, оскільки Наталя є автором не лише публікацій, але й книг про бойків та Бойківщину.
Технічне забезпечення «БойкоСвіту» має долинські корені – його розробкою займався долинський веб-майстер Валерій Максимів.
«Я вже дуже давно хотіла створити сайт про бойків, довго обдумувала і надіялась, що такий сайт ось-ось з’явиться, адже на інтернет-просторі
вже давно існують лемківські, гуцульські сайти. Вперше я виступила з такою ідеєю під час бойківських фестивалів. Що бойки повинні мати свій сайт, популяризувати себе у всесвітній мережі інтернет, таким чином ми виходимо у світ. Подекуди інформація про бойків вилатана хаотично і хотілося б її систематизувати, але, на жаль, громадські організації не підтримали і власне за весь цей час не створили жодного сайту, який би був присвячений бойківській тематиці, не заснували», – говорить Наталя Кляшторна.
Тому пані Наталя не стала відкладати реалізацію цього проекту у довгий ящик і вже через пів року в інформаційному просторі з’явився сайт «БойкоСвіт».
На презентації проекту «БойкоСвіт» були присутні Володимир Гаразд, представники з інтернет-центру Рожнятівщини, вільні художники, члени клубу краєзнавців бібліотеки і ті, хто хотів дізнатися більше про свій етнос.
По завершеню презентації всі охочі мали можливість запропонувати свої ідеї, підказати, де шукати матеріали для поновлення сайту, задати
запитання засновникам сайту.
Презентація порталу “Бойкосвіт”Хотілося б зауважити, що сайт незалежний, в ньому не розмішуватиметься реклама і він знаходиться у вільному доступі.
Про те, памятаємо, що основний фундамент бойківського краю – це не сайти, музеї, книжки. Це люди, які тут живуть, самі ж популяризують бойківський край.

Маріанна Креховецька,
студентка СумДУ

Добра Справа

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).