Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Презентація порталу “Бойкосвіт”

«БойкоСвіт» – перший інтернет-портал, присвячений бойківській проблематиці, презентували 5 червня о 14.00 в приміщенні краєзнавчого музею «Бойківщина» в м. Долина.
«БойкоСвіт» з’явився в мережі у травні цього року. Як наголошують його засновники, портал створений бойками, для бойків і про бойків.
Ідея створення «БойкоСвіту» належить київській журналістці Наталі Кляшторній. Початкове наповнення порталу надає багату інформацію з широкого кола бойківських питань, оскільки Наталя є автором не лише публікацій, але й книг про бойків та Бойківщину.
Технічне забезпечення «БойкоСвіту» має долинські корені – його розробкою займався долинський веб-майстер Валерій Максимів.
«Я вже дуже давно хотіла створити сайт про бойків, довго обдумувала і надіялась, що такий сайт ось-ось з’явиться, адже на інтернет-просторі
вже давно існують лемківські, гуцульські сайти. Вперше я виступила з такою ідеєю під час бойківських фестивалів. Що бойки повинні мати свій сайт, популяризувати себе у всесвітній мережі інтернет, таким чином ми виходимо у світ. Подекуди інформація про бойків вилатана хаотично і хотілося б її систематизувати, але, на жаль, громадські організації не підтримали і власне за весь цей час не створили жодного сайту, який би був присвячений бойківській тематиці, не заснували», – говорить Наталя Кляшторна.
Тому пані Наталя не стала відкладати реалізацію цього проекту у довгий ящик і вже через пів року в інформаційному просторі з’явився сайт «БойкоСвіт».
На презентації проекту «БойкоСвіт» були присутні Володимир Гаразд, представники з інтернет-центру Рожнятівщини, вільні художники, члени клубу краєзнавців бібліотеки і ті, хто хотів дізнатися більше про свій етнос.
По завершеню презентації всі охочі мали можливість запропонувати свої ідеї, підказати, де шукати матеріали для поновлення сайту, задати
запитання засновникам сайту.
Хотілося б зауважити, що сайт незалежний, в ньому не розмішуватиметься реклама і він знаходиться у вільному доступі.
Про те, памятаємо, що основний фундамент бойківського краю – це не сайти, музеї, книжки. Це люди, які тут живуть, самі ж популяризують бойківський край.

Маріанна Креховецька,
студентка СумДУ

Добра Справа

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).