Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

День пам’яті Володимира Івасюка

День пам’яті Володимира ІвасюкаУ Вербну Неділю, напередодні Світлого Християнського свята Воскресіння Господнього, ведуча заходу День пам'яті В. Івасюкаприхильники творчості Володимира Івасюка зібралися для вшанування світлої пам’яті композитора та співака. Захід відбувся у конференц-залі Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. Перед зустріччю її учасники мали змогу ознайомитися з виставкою «Шкільні та студентські роки батька і сина Івасюків» з фондів  Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, переглянути або ж придбати серію книг про життя і творчість В. Івасюка.

На початку зустрічі директор музею Тетяна Сенів від імені музею привітала та представила День пам’яті Володимира Івасюкадолинській громаді гостей зі Львова – членів родини Івасюків – Галину Криса-Івасюк День пам’яті Володимира Івасюка(рідна сестра В. Івасюка), їїчоловіка п. Любомира Крису – одного з організаторів Арт-Проекту «Весна Володимира Івасюка» з рідною сестрою п. Дарією та директора музею В. Івасюка і рівночасно головного редактора «Буковинського журналу» – п. Мирослава Лазарука  з Чернівців.

Під час теплої зустрічі щиро вітали дорогих гостей мер міста Володимир Гаразд, повідомивши про культурні заходи весни та літа у Долині, начальник відділу культури Долинської районної держадміністрації Володимир Гібчинський, член Національної спілки журналістів України та Міжнародної літературно-мистецької академії України Ярослав Савчин.

День пам’яті Володимира ІвасюкаДо привітань долучилась і директор Долинської центральної бібліотеки Людмила Фреїв. День пам’яті Володимира ІвасюкаЗгадуючи проведення першого літературно-музичного благодійного вечору 1993 року в Долині, на якому опісля сольних виступів  переможців обласного відбіркового туру Міжнародного конкурсу молодих виконавців імені Володимира Івасюка, було зібрано кошти і передано на спорудження пам’ятника В. Івасюку на його малій батьківщині – в буковинському містечку Кіцмань. Також п. Людмила передала до фондів музею В. Івасюка всі публікації місцевої преси про заходи, присвячені вшануванню пам’яті В. Івасюка, в тому числі і вірш долинського поета світлої пам’яті Василя Олійника, написаний у 2009 році. Всі учасники зустрічі мали нагоду День пам’яті Володимира Івасюкапочути вірш «Пам’яті Володимира Івасюка» долинської письменниці і поетеси, члена День пам’яті Володимира ІвасюкаНаціональної спілки письменників України Надії Дички. Наприкінці зустрічі вона передала копії вірша з автографом для Чернівецького музею та родини Івасюків.

Очільник музею В. Івасюка – п. Мирослав зробив невеликий екскурс документальною виставкою «Шкільні та студентські роки батька і сина Івасюків», розповів про арт-проект «Весна Володимира Івасюка» та наголосив, «як важливо самому відвідати музей В. Івасюка в Чернівцях, ту батьківську хату, де проживала щаслива родина, відчути той мистецький дух молодого співака і композитора».

День пам’яті Володимира ІвасюкаРідна сестра В. Івасюка Галина Михайлівна розповіла, якою багатогранною, невтомною людиною День пам’яті Володимира Івасюкабув її брат. Під час зустрічі з членами родини Івасюків учасники запитували і отримували відповіді, водночас дізнавались про багато добрих вчинків Івасюка-молодшого або ж якими цікавими справами займався (буття лікарем, фотосправа, живопис, підводне плавання, подорожі, професійна гра на різних інструментах, створення музичних творів і їх виконання  тощо).

Поринути в роздуми про багату і неординарну особистість молодого українського митця учасникам зустрічі допоміг співак із с. Тяпче – Ігор Дорош, який подарував всім присутнім у своїм виконанні  пісні В. Івасюка «Балада про мальви», «Пісня буде поміж нас» та пісню «Два День пам’яті Володимира Івасюкакольори», яку часто виконували нерозлучні друзі Володимир Івасюк та його рідний брат Олег Дорош. Слід зазначити, що перед  початком заходу члени родини Івасюків разом з Мирославом Лазаруком відвідали могилу Олега Дороша в с. Тяпче.День пам’яті Володимира Івасюка

У другій частині заходу Мирослав Лазарук як головний редактор «Буковинського журналу» представив для долинян згадане видання, розповів про співпрацю з журналістом п. Оксаною Ровенчак, висловив щиру подяку за статтю в першому номері за 2017 р. «Буковинського журналу»  про Олега Дороша та його дружбу з Володимиром Івасюком «Вознесись мелодіє, біль мій покажи». П. Оксана навзаєм щиро подякувала головному редактору за співпрацю, День пам’яті Володимира Івасюказапевнила, що хотіла б і надалі продовжувати друкуватись у цьому виданні, висловила думку, що має також в задумі інші проекти пам’яті В. Івасюка, та подарувала видання «БуковинськийДень пам’яті Володимира Івасюка журнал» зі статтею про Олега Дороша його брату співаку Ігору Дорошу.

На згадку про день пам’яті Володимира Івасюка в Долині, зустріч в музеї «Бойківщина» очільники нашого міста подарував музею В. Івасюка, родині Івасюків та Ігору Дорошу книги «Історія Долини».

Спільна світлина на згадку про зустріч запрошуватиме гостей відвідати ще не раз мальовниче День пам’яті Володимира Івасюкакарпатське містечко. Наприкінці заходу директор Долинської художньої школи Олег Лаврів запросив всіх учасників зустрічі до огляду персональної виставки, відкриття якої планується на Світлий Вівторок.

Виставка-життєпис про родину Івасюків представлена великою кількістю документів, фотографій, рисунків, зразків нотної грамоти, об’єднана у 26 композицій, що висвітлюють одна за одною серії життєвих доріг батька Михайла Івасюка або ж його сина Володимира і випромінюють світло, трактують щиру любов та повагу один до одного.День пам’яті Володимира Івасюка

Долиняни та гості міста впродовж квітня зможуть ознайомитися з документальною виставкою та придбати видання про Володимира Івасюка Парасковії Нечаєвої «Безсмертна тінь великих душ», «Наш камертон – Володимир Івасюк»; Михайла Івасюка «У царстві вертухаїв», «Вибрані поезії», «Монолог перед обличчям сина»; Володимира Івасюка «Інструментальні твори» зі вставкою рідкісних зразків власного живопису, Степана Пушика «Блискавиці б’ють у найвищі дерева». Водночас у музеї можна придбати видання «Буковинського журналу», головним редактором, якого є Мирослав Лазарук, його роман «Ріка», збірку поезій «Покуття» та дитячі видання.

Щиро сподіваємось, що музична еліта Долинщини та школярі Вигодської музичної та Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. М. Антоновича з повагою та вшануванням пам’яті про В. Івасюка і зможуть за цей період відвідати музей.

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

P.S.  Адміністрація краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів висловлює щиру подяку викладачу Долинського природничо-математичного ліцею Олегу Михайловичу Якимів за допомогу – озвучення музичних номерів.

Пам’яті Володимира Івасюка

/Надія Дичка

Член Національної Спілки письменників України

м. Долина/

Водограїв криштальні дзвони

Б’ють по струнах минулих весен…

Пам’ять пісню Твою боронить,

Підіймає з розбитих весел.

Пам’ять пісню до серця горне

І несе над бурхливим Прутом.

Колір смутку багряно-чорний

Затуляє червона рута.

Колір часу не втратить сили –

Голубіють старі джерела.

Мов зоря, на Твоїх вітрилах,

Квітне рута у карпатських селах

2002 р. збірка  «Пора піоній»

Володимир Івасюк

/Василь Олійник м. Долина/

Його ім’я із нами повсякчас,

Його пісні, мов співи солов’їні…

Здолавши відстань, поборовши час,

Лунають в незалежній Україні.

Прийшовши з буковинської землі,

Як гордий дух Лук’яна Кобилиці,

На висоті народів і століть

Своєї слави засвітив зірницю.

Торкалась струн, немов промінь, рука,

В очах любов горіла, мов світання.

Його пісні – пісні Івасюка

Для нас надія віра і кохання.

Він ніби поруч, ніби серед нас –

Такий земний і неземний водночас,

До серця припадає кожен раз,

Немов піснями нас обняти хоче.

«Червона рута», «Мальви», «Водограй»,

«Дві скрипки», ті, що плакали й раділи,

Відкрили людям наш карпатський край,

Його красу, його любов відкрили.

Горить незгасно пам’яті свіча,

До нього ми йдемо, немов до брата,

На сто світів його пісні звучать

І їх вітає Україна–мати.

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).