Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Знай свою історію

…« Хто не знає свого минулого,

той не вартий свого майбутнього»…

Досліджуючи та вивчаючи історію сіл, міст, регіонів та й України загалом, ми притримуємось принципу, який закликає нас до поглиблення знань щодо минулого. Місто Долина також не є виключенням у черпанні цих столітніх відомостей, про що свідчить третій збірник «З історії Долини» – результат клопіткої праці краєзнавців, що гуртуються при музеї, наукових співробітників музею, освітян нашого міста та гостей інших областей, які також виявляють бажання вивчати історію м. Долина.
Збірник, за традицією, побачив світ у серпні цього року, а нещодавно – 23 листопада – відбулася і його офіційна презентація за участю представників влади, відділів культури і освіти, музеїв, бібліотек, краєзнавців, також представника Інституту Літургійних Наук – віце-директора з дослідницьких проектів проф. Юрія Ясіновського. Приємно подивувала присутніх активна участь в обговоренні дітей школи-інтернату, які також приділяють не останню увагу дослідженню багатьох тем, що стосуються Долини – вивчають відомих постатей О. Антоновича та М. Антоновича, діяльність УПА, «Гошівський монастир» та ін. не менш цікаві та важливі теми.Знай свою історію
Протягом засідання, яке відкрив голова Клубу краєзнавців – Степан Янковський обмінювались цікавими думками, критичними зауваженнями, новими планами. Всі присутні цілком справедливо зауважили, що для міста це є дуже важлива справа – досліджувати історію Долини, і праця краєзнавців є цінною. Гаразд В.С. – голова міста – наголосив, що потрібно буде прикласти спільні зусилля і до 2014 року видати книгу з історії Долини, яка узагальнить усі попередні збірники і в першу чергу буде приурочена сторіччю від дня народження славетного долинянина – Омеляна Антоновича.
Прозвучало і жалкування з приводу того, що не всі вчителі історії Долини не беруть участі в пошуках нових сторінок локальної, але такої цінної історії нашого міста.
Директор музею Тетяна Сенів в своєму виступі розповіла про створення громадської організації «Асоціації музеїв Долинщини», яка об’єднала всі музеї, музейні кімнати і світлиці Долинського р-ну з метою покращення їхньої роботи. Один із пунктів Програми передбачає видрук матеріалів «З історії Долинщини». Пані Тетяна переконливо просила владу профінансувати у 2012 р. перший збірник «З історії Долинщини».
Взявши слово від райдержадміністрації Олійник К.Й., як голова комісії з питань культури, національного і духовного розвитку та інформаційної діяльності районної ради запевнила присутніх, що опісля представлення Програми книговидання авторів Долинщини на розгляд комісії, вона підтримає ці сподівання.
Гостро постало питання висунуте директором районної ЦБС – Фреїв Л.І. про створення у м. Долина редакційної колегії, яка б надала можливість авторам, які вже мають готові матеріали друкуватися на відповідному, якісному рівні. При цьому редколегія відповідала б перед читачами за достовірність історичних фактів.
Гібчинський В.І. виступаючи, також підтримав створення у м. Долина редколегії, оскільки за його повідомленням є дуже багато напрацювань, власне, і у відділі культури і по селах, які пишуть літописи своїх сіл, але не друкують через відсутність належної перевірки матеріалів фахівцями.
Одночасно Фреїв Л. та Олійник В. запропонували написати Програму підтримки місцевих авторів, результатом якої було б надання літературної премії.
Краєзнавець Козій Р.М. говорив проте, що в кожному селі потрібно було б створити історичні архіви при бібліотеках чи сільських радах де б зберігалися історичні документи, які за визначенням про історичний документ не підлягають передачі районним та обласним архівам, але мають цінність щодо вивчення та дослідження історії сіл.Знай свою історію
Сподіваємося, що кожен свідомий долинян чи житель району, який має чим поділитись чи просто хоче розпочати краєзнавчу роботу, звернеться до музею, стане шукачем, дослідником, краєзнавцем, десь і археологом, десь журналістом – але однаково ким би не був – творцем історії м. Долина! Клуб краєзнавців з нетерпінням чекає саме Вас!
P.S. Збірник можна придбати в приміщенні музею «Бойківщина».

Ксенія Данилів,
науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).