Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Завжди йшов своїм шляхом…

Завжди йшов своїм шляхом…

на зустрічі

«Я живописець, стараюся не змінювати свій напрямок,

Завжди йшов своїм шляхом…

на добру згадку

бо люблю малювати пейзажі…»

Степан Теліжин

15 грудня 2019 р. у конференц-залі краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів в рамках завершення виставки живопису долинського художника Степана Теліжина відбулася зустріч з її автором.

Зустріч відбулась у форматі «інтерв’ю», іншими словами «запитання – відповіді», під час якої всі її учасники зі слів автора дізналися багато цікавого та приватного про творчість відомого у долині художника С. С. Теліжина, як на її початковому шляху (розпочав малювати з 14 років, коли навчався в школі), так і самоутвердженому. У відвідувачів музею в цей день була можливість познайомитися з ранніми роботами автора, які на зустрічі репрезентував сам художник.

Всього не переповіси із розповідей Степана Степановича: розпочинав з акварелі, а це «важкувата техніка, бо має бути світлою, аж світитися…», «намагався вчитися у інших, спостерігаючи, зокрема і на пленерах, за роботою колег-художників, та завжди йшов своїм шляхом…». Найбільше талант майстра живопису розкрився, коли проходив військову службу у Москві («випадково командир роти побачив захоплення малюванням і з того часу відпускали на виставки відомих художників як російських, так і з цілого Союзу»).

Запам’яталися спогади про друзів: про всіх і кожного зокрема. До прикладу: «багато у творчому зрості художника дав Іван Гуралевич, вмів змішувати фарби, домагаючись нового кольору, і деколи радив робити те саме…»; творча дружба з односельчанином і художником Богданом Шляхтичем укріпила митця у «смілому використанні кольорів» і ще багато іншого; з Іваном Гуралевичем бували на пленерах разом по найближчих селах, так само ходив малювати разом і з Михайлом Гошовським, мав спільні виставки з Ігорем Завозіним в Долині і Стрию.

Мова йшла також і про подяку від учнів художника за малювання натюрмортів на природі, коли Степан Степанович викладав цей предмет.

«Пройдуть роки, – згадує митець – а навчання малюванню для школярів ніколи не промайне даремно, – ці уроки стануть у пригоді в інших суміжних професіях…»

Особливо теплою згадкою митця була «географія подорожей картин». Роботи долинського художника побували, і, здебільшого, осіли у 76-ти країнах світу, неодноразово колекції живопису були представлені до ознайомлення в Долині, Стрию, Калуші, Моршині, Івано-Франківську, разом з фотовиставкою фотоклубу «Промінь», що працює при музеї, побували в Дрогобичі…

Під час зустрічі із Степаном Теліжиним не оминули розмов про пленери, в яких брав участь майстер живопису, що найбільше проходили в горах Карпатах (Вишків, Мислівка та інші села Долинщини), а також у місцевостях Косова та Коломиї.

Митець водночас наголосив про турботливу підтримку від односельчан села Надіїв. Учасники зустрічі згадували про виставку художніх картин про квіти у м. Болехові, майстер-класи з малювання під час заходів у музеї «Бойківщина» (м. Долина), участь у щорічному Святі бойківського меду і Ремесел.

Година зустрічі пройшла у дружній теплій атмосфері, насамкінець від адміністрації музею було вручено подарунок (краєзнавчу та туристичну продукцію музею), зроблена на згадку спільна світлина.

Шановний Степан Степановичу! Нехай карпатські гори, які найчастіше Ви змальовуєте у на своїх полотнах, подарують Вам міцного здоров’я і довголіття, а те тепло, радісний настрій, які дарують Ваші роботи не тільки долинянам, будуть Вас надихати до нових здобутків у творчій праці.

Адміністрація музею «Бойківщина»

 P. S. Варто повідомити долинян та гостей міста, що 10 березня 2020 року у Навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття буде презентуватися виставка живопису Степана Теліжина, приурочена ювілейним датам долинського художника. Отже, запрошуємо всіх бажаючих на її презентацію.

 

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).