Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Західний експрес, або Як долиняни гостювали в Рубіжному

28 квітня 2012р. у рамках співпраці між містами-побратимами Долина та Рубіжне, напередодні Міжнародного дня музею (18 травня) під час мого візиту на Луганщину, на запрошення директора Рубіжанського обласного навчально-реабілітаційного центру – Юрія Володимировича Небесного, відбулася скайп-конференція між працівниками музею «Бойківщина» та дітьми Рубіжанського ОНРЦ та з їхнім керівником Корольковою Наталією, котрі в березні минулого року відвідували наше місто, музей, Скелі Довбуша, подорожували Карпатським трамвайчиком та оглядали багато інших не менш цікавих та туристично- привабливих місць Долинщини.
Під час скайп-розмови згадували спільні подорожі, здійснені рік тому, а також планували зустрітися і в цьому році в рамках співпраці між двома побратимськими містами Долина та Рубіжне. В травні ми чекаємо чергового приїзду рубіжанських дітей до нас, а пізніше організуємо долинських школярів для відвідування не близького, східного містечка Рубіжне в Луганській обл.
Рубіжне може і гордиться своїми талановитими діточками, котрі роблять багато речей власноруч тому, власне і виникла домовленість організувати виставку дитячих робіт в нашому музеї, так само наших дітей у їхньому міському музеї, а також спільні майстер-класи використовуючи програму «Skype», намагаючись все більше і більше пізнавати і пропагувати наші культури, звичаї та традиції.
«Музейний калейдоскоп» об’єднав довкола себе цього річ Схід і Захід у великій розмові про музеї, музейників, традиції, розвиток, джерела фінансування, відвідування та креативні підходи в організації роботи. Директор комунального закладу «Міський музей» – Ольга Каут, науковий співробітник Тетяна Мартинко і інші, представники управління культури і туризму Рубіжанської міської ради, учні-екскурсоводи, відвідавши неодноразово музеї та музейні кімнати не тільки Луганщини, але й інших регіонів нашої країни, і маючи на меті і велике бажання створити музей чи музейну кімнату на базі свого закладу з нагоди 50-річчя створення закладу жваво обговорювали, ділилися думками, демонстрували створені презентації, відеоролики, та намагалися планувати своє майбутнє у рамках співпраці з Долиною та іншими містами-побратимами. Було дуже цікаво слухати і спостерігати за змістовними екскурсами майбутніх музейників, котрі кожного разу намагалися довести самим собі та й своїм присутнім, що вже багато знають про історію, розвиток та діяльність музеїв, проблеми та шляхи та їх вирішення і найголовніше мають величезне бажання творити і плідно працювати. Про кожен відвіданий музей чи музейну кімнату розповідали так, ніби знають про нього усе, зі знанням справи. Та й справді так – КІМНАТА УКРАЇНОЗНАВСТВА, що діє при Рубіжанському ОНРЦ створювана та підтримувана з такою любов’ю! (на жаль, один з небагатьох осередків українства, побачений мною, де панує українська мова, пісня, вишиванка, бажання пізнати і поділитися усім українським, зберігати та пропагувати традиції Слобожанщини (і не тільки!) у фотографіях, речах побуту та господарського реманенту та ін.).
На згадку та добру традицію зустрічатися вкотре і надалі у саду «Памяти рубежанам погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945» Долина має уже і своє дерево дружби, котре рубіжанці будуть з любов’ю та турботою доглядати та оберігати.
Від усіх працівників музею, міського голови та всієї громади м. Долина та від себе особисто висловлюю щирі слова глибокої вдячності за надзвичайно теплий прийом та цікаву та змістовну бесіду, конструктивний діалог, а найперше за запрошення і можливість відвідати м. Рубіжне, музей, управління культури, школи, святі і надзвичайно прекрасні місця Луганщини і не тільки.
P.S. 18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято, а також в цьому році Міжнародний день музеїв святкує своє 35-річчя, то ж зі святом вас шановні колеги. Добра вам усім, здоров’я, щастя достатку, натхнення і Божого Благословення! Успіхів у роботі! А нашим постійним відвідувачам нагадаємо – любі наші долиняни гості нашого міста запрошуємо усіх вас, в рамках Міжнародного дня музею відвідати наш музей 18 травня – день Відкритих дверей – безкоштовно експозицій та новостворені виставки чекають вашої участі.

Ласкаво просимо!

Тетяна Сенів,
директор музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).