Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

З 10-річчям тебе музей

З 10-річчям тебе музейВ суботу, 7 вересня, краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів святкував своє перше 10-річчя. З цієї нагоди вперше музеєм бувЗ 10-річчям тебе музейпроведений цікавий, креативний захід «Ніч у музеї».

Свято розпочалося з виступу міського голови Володимира Гаразда, який привітав музей з днем народженням і побажав подальшого розвитку.

Далі за програмою відбувся лотерейний розіграш – серед головних призів – планшетний комп’ютер, і  ми ще чекаємо його щасливого власника.

З 10-річчям тебе музейПісля розіграшу, директор музею Тетяна Сенів, як повноправна господиня цього свята розповіла про програму свята та  запросила усіхЗ 10-річчям тебе музейприсутніх до огляду перфомансу, де завдяки юним долинянам-волонтерам усі зали ожили, відтак на сходах зустрічали гостей красиві жительки Бойківщини (Маряна Гнот, Вікторія Гора, Юлія Голубовська), в кімнаті родини Антоновичів привітно посміхалися наші славні земляки, завдяки яким і збудований цей музей – Тетяна та Омелян Антоновичі (Ірина Вовк, Євген Михайльонко), в залі «Природа» усі споглядали лісничого (Івана Креховецького) , в «Історії» – зв’язкова УПА та воїн УПА (Ольга Бруско, Василь Гриців), в етнографічних залах бойківчанки за домашньою роботою (Марина Дидяк, Вікторія Павлів, Настя Левкут, Юлія Дяків) та у «Відділі сакральних пам’яток» парох храму Серця Ісуса і Серця Марії УГКЦ м. Долини, радник єпископа Івано-Франківської єпархії о. Вітольд Левицький з мудрим та щирим Божим словом. Зали музею оживали цієї ночі ще й завдяки З 10-річчям тебе музеймузичним композиціям від талановитих учнів школи естетичного вихованням М. Антоновича. Щирі усмішки, слова вдячності та добрі відгуки звучали і звучать учасникам перфомансу та виконавцям музичних творів – творцям насправді першої живої виставки у нашому місті.

Повернувшись на площу музею усі присутні стали учасниками та споглядачами «ЛИЦАРСЬКИХ БОЇВ», представленими Івано-Франківською ГО «Івано-З 10-річчям тебе музейФранківський молодіжний ВІК «Чортополох». Протягом 1,5 год. долиняни спостерігали за одягнутими в середньовічні обладунки воїнами, їхнім вправним володінням мечем, варто згадати, що глядачі і самі випробували важкість меча своїми руками. Дівчата з «Чортополоху» вчили публіку середньовічним танцям, багато цікавого розповідали і про костюми і про звичаї того часу.

З 10-річчям тебе музейТа хоча бої були надзвичайно цікавими, вони були тільки початком подальших різноманітних, захоплюючих заходів. Після боїв усі учасники «Ночі у музеї» розприділилися по трьох наступних заходах. Хтось забажав відвідати літературну екскурсію в мінікав’ярні, хтось вирішив випробувати свої знання у мистецтві, а комусь захотілося в шаленому ритмі пробігтися містом, щоб вдосконалити свої знання з історії містаЗ 10-річчям тебе музейперевіряючи логіку та виконуючи спортивні завдання.

Щодо кожного з цих заходів, то літературну екскурсію підготували і провели працівники музею Тетяна Гнатковська та Марія Юсип. В тихій, комфортній кав’ярні всі поціновувачі  поезії віртуально пройшлися містом та музеєм віршами нашої славної долинянки, члена Національної Спілки З 10-річчям тебе музейписьменників України – Надії Дички. І ми особливо дякуємо п. Надії, адже деякі вірші вона спеціально писала до цього вечора. Під час екскурсії присутні були не тільки слухачами, але й активними учасниками заходу – вони спільно читали вірші і навіть взяли участь у відтворенні подій описаних у віршованій легенді про виникнення прикарпатського міста Долини «Де б’ють джерела соляні». Судячи з того, що ніхто не хотів розходитися опісля завершення екскурсії, усім дуже сподобалося. Незважаючи на те, що учасники отримали естетичне задоволення, їм  ще наЗ 10-річчям тебе музейпам’ять були вручені куманці на щастя та на згадку про музей.

З 10-річчям тебе музейВ той самий час, в етнографічному залі, відбувався наш паралельний захід арт-квест, який підготувала та провела працівник музею Ольга Войцешко. У мистецькій атмосфері три команди, отримуючи різноманітні цікаві завдання, повинні були методом логічного та інтуїтивного мислення знаходити З 10-річчям тебе музейправильні відповіді і таким чином просуватися до фінішу. Наприкінці арт-квесту кожна з команд зрозуміла, що в такій цікавій грі невимушено ознайомлювалися із творчістю львівського художника, члена Спілки художників України, заслуженого діяча мистецтв України, доцента  кафедри академічного живопису Львівської Національної академії мистецтв,  вихідця із с. Княжолуки – Івана Проціва. У цьому квесті перемогла дружба і тому кожна з 3-ьох команд отримала в подарунок художній альбом самого художника. Ми ще планували провести зустріч із п. Іваном, та на жаль, він не зміг бути в цей день в Долині, тому З 10-річчям тебе музейнаприкінці усі учасники мали змогу побачити його роботи, котрі й досі прикрашають наш конференц-зал.

І ще один захід котрий відбувався саме в цей час був бойко-квест, організований та проведений волонтерами музею Михайлом Федайом та Віктором Марчаком. 5 команд, які зібралися  на гру були представлені 2-ма командами хлопців, 2-ма командами дівчат, і 1-єю змішаною командою. Перед ними було поставлене завдання   пробігтися від музею до ЦРЛ   збираючи букви і в кінці розгадати зашифроване кодове речення «З днем народження музей». Їм довелося робити  зарядку, відгадувати Долинські міста-побратими, вулиці міста та багато іншого.

До фінішу з невеликим відривом прибігли одразу троє команд: «Бойки», «Тета» та  «Вуйки», які відповідно зайняли 1-е, 2-е та 3-е місце. Треба віддати належне команді З 10-річчям тебе музей«Тета», яка незважаючи на те, що в команді була вагітна жінка виконали завдання, яке організатори в останню хвилину відмінили  (оскільки швидко стемніло), а саме зробили фотографію з певними предметами, яку ми і висвітлюємо в репортажі.З 10-річчям тебе музей

Переможці – команда «Бойки» отримали  у подарунок  збірники «З історії Долини» для ще кращого пізнання історії свого рідного міста.

Після цих  трьох заходів усі учасники вийшли на вулицю для спільної вечері, де їх вже чекали бойківські стародавні страви та гаряча гопка, зварена нашим справжнім другом музею – Ганною Керничишин. Під час вечері давав майстер-клас гри на дримбі Микола Ханас та грав на лірі Молнар Лайош.

З 10-річчям тебе музейПісля вечері Тетяна Сенів запросила усіх учасників свята на урочисте відкриття солеварних конструкції. Пам’ятаємо, що ці конструкції створювалися протягом двотижневого заходу для дітей «Творча кузня», про яку ми раніше писали. До відтворення середньовічних конструкцій солеваріння були залучені такі майстри як: Катерина Вінтонів, Ігор Витвицький, Ольга Войцешко, Мирослав Гошовський, Богдан Дмитрусь, Іванна Катрій, Галина Сова, Надія Фендик, Марія Фізер, Богдан Фреїв, Степан Чупак, Роман Циганюк. Слова глибокої вдячності висловлюємо директору станції юних техніків – Ярославу Кепші та директору художньої школи Олегу Лавріву за новостворену частинку експозиції.

В цей вечір честь перерізати стрічку мав майстер по дереву, який виготовив основний елемент макета – кірат –  Василь Мицак.

Наступала північ, до музею почало збиратися все більше молоді, адже розпочиналася етно-вечірка від команди «Своя програма», яку вели MC Бодя EMER та DJ Андрій 4.E.R.A. Хлопці запалювали зал енергійними піснями і мелодіями, не даючи нікому заснути.

З 10-річчям тебе музейПаралельно, охочі мали можливість вперше проїхатися вечірніми вулицями на бричці п. Івана Дарвая з с. Пдліски, слухаючи екскурсію «Нічними вулицями міста», яку підготувала та читала працівник музею Марія Юсип. В кінці екскурсії на слухачів чекала зупинка із сюрпризом – цікаві вислови  і афоризми із стародавньої бойківської мудрості. На жаль, «мудрості» вистачило тільки на перший екіпаж, оскільки наші долиняни зірвали всі 140 шт. підготованих афоризмів ще задовго до настання вечора, але сподіваємося, що і їм ця мудрість стане в пригоді…З 10-річчям тебе музей

Хоча дискотека і закінчилася о третій ночі, ще були бажаючі залишитися на перегляд фільму, які і покинули останніми музей вже наступного ранку.

На цьому наша перша, і ми сподіваємося вдала, ніч у музеї закінчилася. Але ми знаємо, що вона вже точно буде не останньою, але тільки поклала початок цьому цікавому інтерактивному спілкуванню і з вами наші дорогі відвідувачі.

Наприкінці хочемо сказати, що всього цього б не відбулося, якщо б нас не підтримали наші партнери та спонсори, і їм за це велика подяка та шана.

Зокрема дякуємо нашим медіа-партнерам, котрі постійно публікували наші статті, та озвучували реклами на радіо, а саме: радіо «Хвилі Гір», тижневикам «Добра Справа» та «Свіча».

Особлива подяка міському голові Володимиру Гаразду і Долинській міській раді та генеральним спонсорам за надану фінансову підтримку в організації та проведенні свята:

ПП Віктору Громишу, ПП Олекесандру Зарічнюку, ПП Володимиру Олеськіву,              ПП Ростиславу Кородаю, підприємствам «Укрспецтрансгаз», НГВУ, кредитній спілці «Злет» та магазину «Престиж».

А також підприємствам ГПЗ, ТУ «Укрнафта», ДНФ Промінь, салонам-перукарням «Марафет» та «Шарм», перукарні «Любава», закладу громадського харчування «Вигодянці», мережі магазинів «Сако» та «АВС», магазинам «Інтер’єр», «Мозаїка», «Київстар», кредитній спілці «Тайстра» та приватним підприємцям Сергію Гриню, Віталію Микитину,  Михайлу Марковському, Василю Лисейку, Олександрі Юрчишин.

Дякуємо КП «Комунгоспу», КП Долинському архітектурно-планувальному бюро «Арка», ЦРЛ, РВУМВС, Державній охоронній службі, звукооператору Василю Самійліву,  відеооператору Юрію Цицюрі та фотографам – Марку Дубенському та Юрію Гончаренку.

Ксенія Циганюк,

науковий співробітник  музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).