Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

«Я б намалював портрети кожної людини…»

У Світлий Вівторок Воскресіння Христового у музеї «Бойківщина» відбулося урочисте відкриття виставки директора Долинської дитячої художньої школи Олега Лавріва.

Персональна виставка художника-портретиста є ювілейною, адже нещодавно, у Вербну Неділю, Олегу Івановичу виповнилось 60. До уваги поціновувачів художнього мистецтва було представлено 35 творів славного долинського митця, що об’єднались у назві «Благословенний Великдень» і серед них: серія портретів священичих осіб, родини Лаврівих і не тільки, серія образів та сюжетних картин християнської тематики, підбірка картин опису жартівливих українських пісень.

На початку заходу щиро привітав свого парафіянина парох Української Греко-Католицької Церкви Сердець Ісуса і Марії у Долині о. Вітольд Левицький, зауваживши, що «дорогі Богу є люди, які працюють та творять для Господа, щоб ми змогли, вдивляючись в образи святих, роздумувати над їх життям, і через них – почути добру молитву». о. Вітольд назвав твори художника «дарунком частинок свого серця та своєї душі всім людям», мистецтво – «запорукою добра, бо людина  признаючи красу на Ваших полотнах, стає кращою, ніби сама виходить із тих неправедних лабіринтів». Поблагословив на працю «бути добрим художником та доброю людиною» і презентував для всіх гостей музичний дарунок – нову пісню «Христос Воскрес! Радість з неба».

На зустрічі секретар міської ради Віктор Іванович Гошилик  щиро привітав ювіляра із цією круглою поважною датою і вручив від мера міста Грамоту Долинської міської ради за багаторічну сумлінну працю,  значний внесок у розвиток позашкільної освіти та мистецтво міста, з нагоди 60-річчя, а також   пам’ятні подарунки – книги від адміністрації міської ради та  «Історію Долини» від  імені колективу музею «Бойківщина». Зазначивши, що знайомий з Олегом Івановичем не тільки, як з митцем і художником, проте як із державним діячем, що працював заступником голови Долинської районної державної адміністрації та громадським діячем (депутатом Долинської міської ради), і при тім завжди захоплювався його мистецтвом. Віктор Іванович зауважив, що й досі прикрашає його кабінет робота Олега Лавріва – портрет Т. Г. Шевченка.

Від себе особисто і від відділу культури до привітань також долучилися  керуючий справами Долинської районної ради Зеновій Мандрик, головний спеціаліст відділу культури  Долинської  районної державної адміністрації Лариса Шевчук, наголосивши на тому,  що Олег Іванович «не тільки творча особистість, яка творить і цілий пласт творів тому підтвердження, але ще й виховує молоде покоління та навчає їх мистецтву.

Привітала свого вчителя і наставника випускниця Долинської дитячої художньої школи Марія Іваськевич, яка на даний час працює і проживає в Києві, подякувала за натхнення та пораду в потрібний момент, побажала всім відчути теплоту рук художника, через випромінювання картинами позитиву, та теплоту спілкування всім, хто є поряд з художником».

Від долинських художників привітав Олега Івановича Заслужений працівник культури України, перший директор Долинської дитячої художньої школи Іван Гуралевич. Приєднавшись до всіх побажань попередніх виступаючих відмітив високу професійність творення образів колеги, який має «чисте серце і душу, а коли малює – його душа співає» та подарував комплект сангіни (матеріал для малювання портретів).

Від родини привітали свого батька сини Тарас і Ярослав. Тарас Олегович – також колега батька по роботі, викладач Долинської дитячої художньої школи, вітаючи наголосив, що «…першим моїм натхненником, мотиватором та козаком був мій батько. Всі знають, наша родина вболіває за Україну і в цьому завжди попереду наш батько…» .

Старший син Ярослав Лаврів подякував Богу за батька, який саме навчив синів таких істин як «Бог і Україна», сам ходив до церкви і навчив своїх синів ходити до церкви і любити Україну, і як не дивно має певні пророчі риси, до прикладу намалював німб над образом о. Миколи Чарнецьким ще далеко до того, як священомученика визнали блаженним…

Долинянка Галина Курус привітала всю родину Лаврівих, в тому числі і дружину Любу Ярославівну, синів та онучок та по-сусідськи запевнила що це ідеал родини бо знає, як всі підтримують Олега Івановича, як переживають один за одного у цій родині, і тому подарувала пісню про родину –  «Черемшина».

Коли ювіляр і митець колекції художніх картин узяв слово, то найперше подякував Богу за таку широку і різноманітну аудиторію, всіх хто прийшов підтримати художника. «Щиро вдячний Богу, своїй родині, своїм друзям, з колегами з якими я колись працював, з людьми, яких ще не довго знаю, до прикладу є тут мої друзі з спільних інтересів по бальних танцях. Тут люди, які наштовхають мене на нові і нові проекти. Я б намалював портрети кожної людини, бо кожна людина по своєму різна – індивід, по своєму – дар Божий,  і є люди, характер яких не зовсім показний. До прикладу, навіть  найвідоміші коміки – насправді є дуже серйозними людьми. Крок за кроком переконуєшся, що в кожній людині є свій талант Божий….».

Щодо майбутнього, Олег Іванович поділився, що задумів є багато, серед них: хотілось би видати збірочку стрілецьких пісень з ілюстраціями і можливо з нотами до кожної пісні, якщо Бог допоможе і меценати знайдуться.

Спільна світлина об’єднала всіх шанувальників мистецтва Олега Івановича і збереже згадку про цю творчу зустріч на довгі роки.

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

P.S. Виставка художніх картин Олега Лавріва «Благословенний тиждень» триватиме до 2 травня.

Ласкаво просимо до ознайомлення!

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).