Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Виставкова діяльність музею «Бойківщина» поза її межами

Кожен відвідувач Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина», з цікавістю оглядаючи експозиції залів музею, водночас знайомиться із виставками, що діють у музеї на час його візиту.  Власне деякі музейні виставки продовжують своє інформаційне життя і за межами музею.

До прикладу, виставка «Українська Повстанська Армія. Історія Нескорених», що експонувалась протягом зими 2016 р. у бібліотеці с. Лолин і в приміщенні офісу організації «Воля» (м. Долина). Кольорові банери у кількості 21 шт. мовою близько півтисячі оригінальних світлин та документів, більшість з яких публікується вперше, віддзеркалюють розділ за розділом історію УПА. Виставка привезена з м. Києва є унікальним проектом – досі в Україні нічого подібного не було реалізовано. І ось після ознайомлення з нею в «Бойківщині», експозиція була покликана доносити історичну правду і за межами музею. «Радянська система намагалася викорінити все українське з України, і ми повинні робити все можливе, щоб наша молодь, люди, що проживають в селах, і не тільки, не забували період «совєтської окупації», добре знали історію рідного краю та держави». Так висловився координатор долинської районної організації «Воля» Тарас Федорович Шевчук, за ініціативи якого і відбувся перегляд цієї виставки, яку відвідало близько 150 краян.

Інша виставка, присвячена долинянину доктору В. Горбовому, створена силами науковців музею, розпочала своє «турне» школами Долинщини. Сьогодні до тридцяти світлин та документів великого формату експозиції «117-ій річниці народження д-ра Володимира Горбового – присвячується…» ознайомлюють школярів Оболонської загальноосвітньої школи із біографією та шляхом політичним боротьби долинянина д-ра В. Горбового.

Отож, до уваги адміністрацій загальноосвітніх шкіл Долини і Долинщини  та інших навчально-виховних закладів району: Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів пропонує експонування експозицій «УПА – Армія Нескорених» та «117-ій річниці народження д-ра Володимира Горбового – присвячується…» у ваших установах терміном – 1 місяць.

У важкий для країни час, коли загарбницькі російські війська вже володарюють на українській землі і посилюються ворожі атаки на  українській передовій, не припиняється водночас брудна інформаційна кампанія проти нашої держави у медіа просторі, знати і пам’ятати історію рідної української землі – це над важливо!

Долучаймося до патріотичного виховання нашої молоді!

Виховаймо гідну зміну героям минулих поколінь!

Контакти музею для співпраці: 2-79-00.

Слава Україні! Героям Слава!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).