Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Виставка «В гостях у бойків»

246595583 1063235511160266 7728819231251979094 n
УНІКАЛЬНІ ІСТОРИЧНІ СВІТЛИНИ НАШОГО МІСТА ПРЕДСТАВЛЕНІ НА ЮВІЛЕЙНІЙ ВИСТАВЦІ В ПОЛЬЩІ!
– так називається виставка, в галереї WuBePe в Ополє (Польща).
Виставкову експозицію відкрили 5 жовтня 2021 року з нагоди ювілейної 20-ої річниці підписання угоди про міжрегіональну співпрацю між Опольським воєводством та Івано-Франківською областю.
Бойки – етнічна група, яка проживає у Східних Карпатах. На виставці представлені райони в Івано – Франківській (Станіславівській) області, де найчастіше мешкали групи бойків, або, як вони вважали себе називати – горяни, жителі гір.
Завдяки співпраці з Регіональною публічною науковою бібліотекою в Івано-Франківську та Долинським народним фотоклубом «Промінь» є можливість показати сьогодення бойків. Про подробиці розповідає Магдалена Манчинська, керівник інформаційно -бібліотечного відділу WBP в Ополє:
– На виставці ви можете знайти інформацію, яку ми сьогодні шукаємо в Інтернеті коли плануємо мандрівку і обираємо локації, які хотіли б відвідати і побачити. Наприклад, визначні пам’ятки певного регіону, цікаві пейзажі, історичну та географічну складову місцевості.Виставка «В гостях у бойків»
Співавтором цієї виставки є Томаш Куба Козловський з Warszawskiej Inicjatywy Kresowej , лекція якого «W Dolinie Świcy. Від Болехова та Долини, до Вигоди та Вишківського перевалу» відкривала виставку:
«Це подорож у глиб Карпат, – каже Томаш Куба Козловський. – Після Другої світової війни в регіоні Ополє було багато поляків, які з родинним почуттям говорили про свою малу батьківщину…»Виставка «В гостях у бойків»Виставка «В гостях у бойків»Виставка «В гостях у бойків»
Серед представлених колекцій давніх світлин Долинського повіту окрему частину експозиції складає фотовиставка учасників Долинського народного фотоклубу «Промінь». Вона розкриває сучасний вигляд міста, демонструє глядачеві красу вулиць і навколишніх пейзажів. Сучасність міста у світлині представили Юрій Черневий, Роман Шимкович, Анатолій Кондрин, Лілія Мотузова, Іван Ярич, Ігор Ящур, Олег Костецький.

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).