Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Виставка сучасного українського костюму з елементами вишивки Олександри Андрусяк

Виставка  сучасного українського костюму з елементами вишивки Олександри Андрусяк20 вересня майстриня народної вишивки Олександра Андрусяк представила на огляд долинянам свою колекцію сучасного українського костюму з елементами народної вишивки, вишиті чоловічі та жіночі сорочки. Ще з дитинства п. Леся захоплювалась різнобарвною вишивкою своєї бабці, знаної в окрузі, як відома вишивальниця, а коли опинилась перед вибором професії, – зрозуміла, що саме вишивка стала необхідною потребою її життя.
На радість родини Олександра разом з сестрою Русланою стали відомими майстринями не тільки в Україні, але й далеко за її межами. Спочатку було Решетилівське училище на Полтавщині, а згодом праця на фабриці художніх виробів в м. Івано-Франківську та робота вчителем малювання у школі-інтернаті. Поступово вдосконалювала свою майстерність набуту в колі сім’ї. Водночас і зростала її популярність як і відомої вишивальниці, так і модельєра сучасного одягу з елементами народної вишивки. Першою почесною і відповідальною роботою на замовлення було пошиття сценічного одягу для відомих співачок України Ніни Матвієнко та Раїси Кириченко.
Як модельєри п. Леся разом з сестрою Русланою брала участь у виставці-конкурсі «Феєрія» і «Цвіт вишиванки» (м. Тернопіль), а на VI Відкритому міжнародному конкурсі «Текстиль-мода-2008» в м. Донецьку їх колекція «Квітковий рай» заслужено здобула I місце у номінації «Авторська колекція». Олександра Андрусяк активна учасниця творчих виставок, фестивалів, вернісажів, знана у сьогоденні як вишивальниця і модельєр сучасного українського одягу з елементами вишивки. У її творчому доробку переважає традиційна народна вишивка: жіночі та чоловічі сорочки, рушники, доріжки, серветки, ікони, народна ноша, виконані технікою «низинка», «художня гладь», «машинна гладь» тощо. Однією з останніх її творчих робіт у співпраці з вишивальницями Любою Дрогомирецькою та Марією Турчин, є «Рушник єдності» від Івано-Франківщини.
Олександра Андрусяк своєю творчою працею вкладає вагомий внесок у збереження і популяризацію народних традицій національної культури України. Від імені долинян щира подяка, низький уклін, побажання нових творчих злетів та Божого благословення у її мистецькій праці.

Мистецькі вироби будуть прикрашати виставкові зали музею протягом двох тижнів.

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).