Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Виставка Степана Коляджина “У серці навічно свій край зберігав”

Вперше у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів, відкривається виставка «У серці навічно свій край зберігав» про Степана Коляджина письменника , поета, журналіста, драматурга, редактора , жителя Долинського р-ну.

Щиро запрошуємо відвідати цікаву виставку яка знаходиться в історичному залі музею «Бойківщина», де ви зможете побачити особисту вишиванку, та праці перекладу відомого редактора Степана Коляджина.

Виставка діє з 24.01.2013р по 28.02.2013р.

Народився Степан Юрійович Коляджин 24 грудня 1901 року в багатодітній сім’ї колишнього війта в с. Яворів Долинського р-ну. Івано-Франківської обл. Вчився у Долинській гімназії, з 1911 року почав трудовий шлях. Під час Першої світової війни виїхав з Галичини з російськими військами на Кубань.

У 1926 році закінчив Ленінградський держуніверситет, факультет мови, літератури і матеріальної культури – слов’янський цикл.

Понад 30 років працював у провідних видавництвах колишнього СРСР «Мистецтво» та «Держлітвидав», редактор майже півсотні творів і перекладів відомих письменників і класиків української та російської літератури, середини минулого століття. Був редактором відділу радянської літератури «Держлітвидаву», консультантом дитячої літературної творчості Будинку художнього виховання дітей і в газеті «Піонерська правда», писав статті, вірші українською і російською мовами, перекладав з української, білоруської і болгарської.

Помер у 1961 році, похований у Москві. В «Держлітвидаві» працював 33 роки, став популярним редактором і класиком редагування, редагував 8 томів Михайла Шолохова, Бориса Пастернака.

Хлопчина з далекого села, де була початкова школа і кілька книжок товариства «Просвіта», досяг глибин літературного слова і редагував твори лауреатів Нобелівської премії, півсотні класиків радянської літератури. Степан Коляджин перекладав і редагував видання творів Лесі Українки, Павла Тичини.

Планується на законодавчому рівні встановити премію імені Степана Юрійовича Коляджина.

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).