Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Виставка “Машинаріум”

DSC 9301 scaled
Нагадуємо, що
у краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів діє виставка неповторних, оригінальних, своєрідних витворів з різних, здавалося б на перший погляд, непотрібних деталей, витовлених власноручно Ігорем Сметаняком.
Сметаняк Ігор Іванович народився у 1950 році. Після закінчення Івано-Франківського медінституту в 1974–2012 роках працював лікарем у стаціонарі Долинського районного протитуберкульозного диспансеру. Зараз на пенсії, проживає у с. Гошеві.
Радіотехнікою та технікою у широкому розумінні цікавився ще з дитинства. У шкільні роки збирав детекторні радіоприймачі. Можливість втілити задум в життя виникла у 2000-х роках. У своїй квартирі облаштував майстерню розміром 1,5*1,5 м. Іграшкові механізми задумувались як сувеніри для внуків, знайомих, друзів. Першою роботою став мотоцикл – у подарунок для внука.
При виготовленні техноіграшок використовує деталі від різної непотрібної чи пошкодженої побутової техніки, а саме: радіоприймачів, магнітофонів, швейних машинок, різних приладів, радіодеталей.
Матеріали – мідь, алюміній, залізо та їх сплави, пластик.
Як виявилось, при бажанні непотріб може ще не раз стати в пригоді, перетворившись у сувенірні іграшки, які потім слугуватимуть десятки літ.
Цей технопроцес настільки захопливий, що Ігор Іванович радо ділиться ним з усіма охочими, звертаючи увагу в першу чергу гуртків технічної творчості. Адже можна з підручних матеріалів (доступних і безкоштовних) створити стильні, ні на що не схожі, вироби.
Також автор виставки наголошує, що усі ці «вироби» досить оригінальні і цікаві самі по собі. Всі механізми збірно-розбірні на болтах і гайках, їх можна розібрати, доробити, переробити, модернізувати, що і при потребі робиться. Ігор Сметаняк підкреслює: «Стиль цих виробів, мені, як не спеціалісту, визначити важко. Можливо це дизель-панк, тесла-панк. Якщо хтось підкаже, то буду вдячний».
Якщо ця тема когось зацікавить, Ігор Іванович буде радий дати більш детальну інформацію про своє хобі, а також охоче познайомиться з однодумцями та критичними відгуками.
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку «Машинаріум».
Виставка "Машинаріум" Виставка "Машинаріум"
Чекаємо Вас щоденно із 9.00 до 17.00 год. у музеї «Бойківщина».
Фото Романа Шимковича

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).