Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Виставка кримських художників у музеї «Бойківщина»

Виставка кримських художників у музеї «Бойківщина»

Жіночий монастир у Гошеві. В. Шиян

10 серпня 2017 р. о 15.00 год. у конференц-залі Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбудеться урочисте відкриття виставки малярства «Своє-рідне» творчого подружжя Ольги Грушко та Володимира Шияна.

Працелюбна, патріотична, непохитна у своїх переконаннях, творча родина художників сьогодні проживає

Виставка кримських художників у музеї «Бойківщина»

Казкове Яремче.                    О. Грушко

у Галичині. І мабуть тому, 30 мистецьких робіт подружжя, представлених для поціновувачів малярства жителів Долинщини та гостей міста під час святкування Дня міста, відтворюють живописні куточки України як і в Криму, так і на території Княжого Галича.

Кримські художники з донбаським корінням є учасниками об’єднання художників Донеччини «Натхнення». Володимир Шиян – майстер образотворчого мистецтва, працює у стилі постімпресіонізму, послідовник української школи живопису, яскравими представниками якої вважаються Петро Левченко та Сергій Васильківський. Персональні виставки Володимира Шияна у Донецьку: «Живопис» (2007), «Барви рідного краю» (2009), «Донеччина – Крим. Барви рідного краю» (2011). Ольга Грушко мала дві персональні виставки графіки «Моя Вкраїна» (2011).

Зимові яблука В. Шиян

Зимові яблука                       В. Шиян

У 2013 р. творче подружжя брало участь у міжнародному пленері «Море. Квіти. Храми» у Херсонесі, який уже був під захистом ЮНЕСКО, і де залишилися відібрані пейзажні роботи. У вересні 2013 р. відбулася персональна ретроспективна виставка у галереї «Південний Ермітаж», яка мала виразний український характер.

Після того, як чорні хмари згустилися над півостровом, подружжя вимушене було покинути Крим. «Вирішили їхати туди, куди вервечкою потяглися найактивніші українські патріоти з окупованих територій – до Галичини, подалі від «русского мира».

Вже в Івано-Франківську подружжя зробило спільну з місцевими художниками виставку «У нас єдина доля, ім’я їй – Україна». У 2015-2016 рр. вона експонувалася у Бережанах, Галичі, Калуші, Долині. Того ж року відбулися чудові персональні виставки у   філармонії («Гармонія кольору») та в обласній книгозбірні ім. Івана Франка («Колір»). Також у 2016 р. у Національній Спілці художників України відбулась виставка «Малярство» (103 роботи), «Кольоровий світ» у Бастіоні та «Квіти Сонця» у Ресторації Мулярових. У 2015 р. брали участь у благодійних аукціонах у Львові та Дніпрі, а у 2016  – в Івано-Франківську.

Квіти літа О. Грушко

Квіти літа                     О. Грушко

Виставки творчої родини художників побували у багатьох  містах України. Твори п. Володимира і п. Ольги збагатили колекції поціновувачів українського живо­пису як в Україні, так і за її межами, зокрема, у Франції, Швейцарії, Росії…

Кримських художників можна часто зустріти у мальовничих закутках Івано-Франківська – звісно, з фарбами і мольбертом. Колись писали кримські пейзажі, тепер пишуть галицькі. Володимир Шиян і Ольга Грушко найбільше шкодують за роботами, які залишилися в окупованому Криму. Адже на них – до болю рідні пейзажі, написані з натури. «Ми б дуже хотіли зробити тут суто «кримську» виставку, – кажуть художники,  – щоб презентувати саме кримські пейзажі, щоб постійно нагадувати суспільству про окупований півострів. Не можна забувати про Крим!».

Виставка творчого подружжя з Криму «Своє-рідне» триватиме до 10 вересня ц.р.

Ласкаво запрошуємо до ознайомлення!

Адміністрація музею “Бойківщина”

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).