Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Виставка «29 січня – Вшанування Героїв Крут» у музеї «Бойківщина»

29 січня 2015 р. минає 97 років з дня подвигу юнаків-студентів, які в січні 1918 р. ціною свого життя захищали незалежність України. В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновича запрошує на діючу виставку присвячену річниці бою під Крутами. В експозиції – документи та фото, що розповідають про цю історичну подію. Виставка триватиме до кінця лютого. Запрошуємо до перегляду.

Україна повинна знати і пам’ятати своїх героїв.

Слава Україні! Героям Слава!

На Аскольдовій могилі поховали їх —

Тридцять мучнів-українців, славних молодих…

На Аскольдовій могилі Український цвіт! —

По кривавій по дорозі нам іти у світ.

На кого посміла знятись зрадника рука?

Квітне сонце, — грає вітер і Дніпро-ріка…

На кого завзявся Каїн? Боже, покарай!

Понад все вони любили свій коханий край.

Вмерли в Новім Заповіті з славою святих.

На Аскольдовій Могилі поховали їх. («Пам’яті тридцяти» Павло Тичина, 1918 р.)

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).