Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Виставка «22 січня – День Злуки» у музеї «Бойківщина»

З нагоди відзначення в Україні 22 січня – Дня Злуки, у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу однойменна виставка, присвячена трагічним подіям в історії нашої країни – боям за Донецький аеропорт.

Саме в січні 2016 року минає річниця з часу завершення оборони цього важливого стратегічного об’єкту. Українські військові утримували оборону майже 240 днів. З грудня 2014 року Донецький  аеропорт обороняли бійці 90-батальйону 81-ої десантної бригади. Під час операції з  розблокування нового терміналу декілька бійців разом з командиром потрапили в полон до окупантів.

Рік потому командир батальйону Олег Кузьміних, який  провів у полоні 122 дні, згадує події того дня…

«…У батальйоні панував високий патріотичний дух, можливо саме тому його бійці отримали надскладне завдання – утримання цього плацдарму . Втрати були аж занадто великі, як на одну бойову одиницю. Загинуло також дуже багато невідомих бійців і нам слід ніколи не забувати їх героїзм і стійкість».

Весь світ бачив у ті дні відеокадри «ганебного параду»», коли через натовп розлючених «деенерівців» та проросійськи налаштоване українське населення східних українських земель пропускали для подальших знущань побитих і поранених полонених – бійців Донецького аеропорту. Командир розуміє, що таке ставлення – це результат праці пропагандистської російської машини, адже ще недавно  жителі Сходу і Заходу жили і працювали разом.

«…Тут питання до нас: чому не змогли донести до них наше бачення розвитку країни?  Мені би хотілося, як тільки закінчиться війна,  щоб ми змогли повернути цю частину території разом з людьми. Це буде серйозна робота для наших політиків. І хотілося б, щоб вони її виконали старанно і результативно, як її виконали військовослужбовці, захищаючи Донецький аеропорт.

Відділяти цю частину території нашої країни було б не правильно.

Це наша країна.

Це наш обов’язок.

Бої за контроль над летовищем між українськими військами та проросійськими сепаратистами, які почалися у травні 2014 року, тривали вісім місяців і завершилися після повного руйнування старого і нового терміналів аеропорту.

В експозиції «22 січня – День Злуки»  – зразки зброї, ворожих снарядів з передової, військові речі, які випозичені на час експонування цієї виставки з фондів музею міста Калуша Івано-Франківської області.

Виставка триватиме до кінця лютого 2016 року.

Ласкаво просимо до ознайомлення!

Слава Україні! Героям Слава!

Рідна Україна – одна і неділима!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).