Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Володимир Васильович ГОЛОВАТИЙ

11.HOLOVATYY

Володимир Васильович

 ГОЛОВАТИЙ

(23.05.1993 – 13.04.2022)

Народився  23 травня 1993 р. в с. Підбережжя Долинського р-ну в багатодітній сім`ї.
З 2013 служив  за контрактом в  Збройних Силах України на посаді навідника міномета.  Служив в 1-му окремому Феодосійському батальйоні морської піхоти 36-ї окремої бригади морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ.
Після анексії Криму його батальйон попадає в блокаду морської піхоти РФ.  Місяць вони були в облозі. Це був останній форпост ЗСУ в Криму, який впав 24.03. 2014 р.
26.03. 2014 повернувся на материкову Україну.  Одразу після цього його та тих, хто залишився в батальйоні переводять у м. Миколаїв де відбулася доукомплектація і підготовка до бойового завдання по патрулюванню границі з  Придністров’ям.
14 вересня відбуває в зону АТО в район села Гранітне (Донецька обл.). 29 вересня отримав важкі поранення голови. Був евакуйований з зони бойових дій в госпіталь де був на лікуванні кілька місяців.
Після реабілітації В. Головатий  повертається в зону дислокації батальйону. На посаді командира міномета проходить бойове злагодження і готується до відправки в зону АТО, також паралельно готується до вступу в Львівську академію сухопутних військ ім. П. Сагайдачного.
Попри медичні протипокази починає навчання в Академії з вересня 2015, яку успішно завершує через чотири роки в званні «лейтенант».
Після навчання Володимира Головатого, в складі  90-го окремого аеромобільного батальйону ім.. Героя України старшого лейтенанта І. Зубково  81-ї окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ ЗСУ, направляють на службу  в м. Константинівка Донецької обл. де призначають на посаду командира мінометної батареї.
13 квітня 2022 р., під час виконання бойового завдання біля с. Долина Донецької обл. від прямого попадання  САУ загинув він та двоє його побратимів.
Указом Президента України №334/2022 від 14 травня 2022 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, посмертно.
Нагороджений відзнакою «За заслуги перед Долинською громадою» рішенням Долинської міської ради №1700-22/2022 від 18.08.2022 р.
14 жовтня 2022 р. на фасаді Підберезької школи Володимиру Головатому відкрито меморіальну дошку.
Похований в рідному селі Підбережжя.
Як важко зараз це писати,
Слова – неначе сіль землі.
Тебе не зможу вже я обійняти,
Сказати – “Радий я завжди тобі!”
Тебе я більше не побачу
І не почую більше сміх,
Яким так легко із тривоги
У впевненість привести міг.
Вже не почую “кучерявий”,
Так мене звати міг лиш ти.
І без образ покепкувати
Поміж собою могли ми.
Так пусто без розмов душевних,
Без філософії, віршів твоїх,
Котрі соромивсь всім читати,
Про котрі знали лиш свої.
Наші з тобою мандри в гори,
Чи посиденьки до зорі.
Такі, без зайвого, прості
Та щирі, як в дітей в дворі.
А твої танці аж до рання –
Лиш ти не думав про осуд.
З тобою ми не мали межі,
Жили так, як боїться люд.
Я вірю, що прийдеш ти, Друже
До мене в гості уві сні.
Ми поговоримо з тобою –
Не згасне дружба в далині.
По собі щастя ти зашишив –
Своє майбутнє у доньці.
До перемоги нас наблизив
Хоробрий воїн по житті.
Я гірко плачу – був ти Другом,
Яких так мало у наш час.
Приходь до нас, приходь частіше!
Підтримуй нас – ти Янгол наш!
Ми не прощаємось з тобою –
Назавжди в серці і душі!
Про тебе пам’ять збережемо
І славу твою в величі !!!
14.04.2022 Володимир Савчин

Володимир Васильович   ГОЛОВАТИЙ            Володимир Васильович   ГОЛОВАТИЙ

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).