Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Візит дружби

12 січня 2015 р. двадцять юних рубіжанців зі своїми керівниками прибули до міста, щоб погостювати у долинян 5 днів. Проживати вони будуть у своїх нових тимчасових родинах.

Одразу після прибуття, гості завітали до краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, де їх радо зустріли працівники музею. У конференц-залі музею їх урочисто привітала керуюча справами виконкому Долинської міської ради Світлана Сапетна Сапетна. Кожен з гостей отримав на згадку туристичний буклет про Долинщину та збірку самих популярних різдвяних колядок. Також адміністрація міської Ради запропонувала кожному з юнаків та дівчат вибрати собі подарунок – вишиванку, якому, звичайно, наші гості щиро зраділи. Пізніше долучився до зібрання мер міста Володимир Гаразд з привітаннями. Поцікавившись, чи все у гостей добре, повідомив та детально проаналізував план відпочинкових заходів на час перебування у місті. Керівники групи відповідно подякували за подарунки, теплий прийом та передали та щирі вітання, сувеніри-подарунки від жителів міста Рубіжне.

Директор музею Тетяна Сенів повідомила, що рубіжанці опісля ознайомлення з експозиціями музею – короткої екскурсії його залами, будуть учасниками майстер-класу (з приготування масла), який для них проведе майстриня Бойківської кухні щорічного етнофестивалю «Свята Ремесел», водночас і майстер різьби по дереву, жителька с. Пшеничник Ганна Керничишин. Пані Тетяна зауважила, що юні рубіжанці протягом дружнього візиту до міста-побратима ще побувають на декількох інших майстер-класах у музеї.

Гості після короткого перегляду залів музею висловили думку, що музей їм сподобався насамперед просторими залами та великою кількістю експонатів. Несподіванкою для всіх став візит отця-декана УГКЦ Зореслава Котович з новоствореною хоровою капелою молодих юнаків, які спеціально прибули до музею, щоб привітати гостей зі Сходу різдвяною колядою.

На майстер-класі гості ознайомилися з виготовленням масла в домашніх умовах, як це було зазвичай в старовину, дискутували, ділилися новинками. Під час зустрічі лунали різноманітні колядки і щедрівки, а юнаки з Долини, що супроводжували групу гостей, поділилися своїми різдвяними вінчівками. У кінці господиня п. Ганна запросила посмакувати масло з булочками та гарячим чаєм, а потім пригостила ще й смачною кутею та узваром. На завершення зустрічі з бойківською ґаздинею, всі разом ще колядували, щедрували та вінчували біля бойківської хати – таким чином готуючись до коляди та щедрівки під час долинської Меланки.

Після спільного фото та подяки за гостинність, майстрині п. Ганні, гості пообіцяли, що як випаде вільна годинка, приймуть запрошення господині і приїдуть до її хати на коляду.

Ось так завершилась перша сторінка перебування юних рубіжанців у музеї «Бойківщина».

До нових та цікавих зустрічей. Хай щастить!

Христос Рождається! Славімо Його!!!

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).