Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Візит дружби 3

Опісля друго візиту до Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, з метою відвідати майстер-клас з фотографування, юні рубіжанці відвідали музей втретє, виявивши бажання навчитись виготовляти солом’яного дідуха.

16-го січня 2015 р., одразу ж, як гості переступили поріг музею, з Різдвом Христовим, колядками та щедрівками їх привітали учасники дитячого зразкового танцювального ансамблю «Перла» римо-католицького парафії м. Долина під керівництвом Галини Регецької з музичним супроводом Ярослава Стрипи. Вертеп з колядниками представили рубіжанцям під різдвяні співи і народну музику, на українській та польській мові театралізовану розповідь про Народження Христа, побажали миру та добра на многая літа всім українським родинам.

Майстер-клас із соломоплетіння у конференц-залі проводила майстриня з с. Небилів Рожнятівського р-ну, багаторічна учасниця етнофестивалю «Свята Ремесел» міста Долина, організатором якого завжди був і є музей «Бойківщина»

Чічак Юлія Василівна, 1976 р.н. народилась у м. Кривий Ріг.

Після неповної середньої школи вступила до Нікопольського педучилища.

У 1991-1998 рр. навчалась у Криворізькому державному педагогічному інституті по спеціальності вчитель початкових класів і народознавства.

Вперше з мистецтвом соломоплетіння познайомилася в інституті на лекціях трудового навчання. Перший витвір – солом’яний капелюх.

Одружилась і після закінчення інституту переїхала жити до прикарпатського села Небилів Рожнятівського р-ну.

З 1998 р. працює в сільській школі керівником гуртка «Соломоплетіння».

У 2006 р. після знайомства та співпраці зі спеціалістом з аплікації викладачем декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського університету ім. В. Стефаника Мельник Ольгою Омелянівною, додає і у колекцію своїх витворів обереги з соломи.

2011 – 2014 рр. – традиційно – учасник щорічної виставки «Іграшки-сувеніри – Краєзнавчий музей м. Івано-Франківськ;

літо 2012 р. – перша виставка виробів майстрині Юлії Чічак і її гуртківців – музей «Писанка» м. Коломия;

грудень 2013 р. – перша Персональна виставка – художній музей м. Івано-Франківськ;

грудень 2014 р. – персональна виставка – Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, на якій представлено близько 50 різноманітних виробів з соломки.

У приміщенні нашого музею протягом святкування Нового Року та Різдва Христового долиняни і гості міста мали нагоду познайомитися з великою колекцією солом’яних виробів майстрині. Традиційні різдвяні дідухи, зірки, хрестики, дзвіночки та янголи, новорічні та різдвяні ялинкові прикраси, пташки, тварини, колекція солом’яних ляльок, скриньки, підставки й цукерниці, віночки, капелюшки та прикраси з соломи дивували кожного відвідувача.

Для гостей – рубіжанців приємністю стала зустріч з майстринею. Пані Юлія розповіла про значення дідуха в християнському обряді, показала, якими вони можуть бути різними та продемонструвала його виготовлення. Кожен з гостей отримав майже наполовину виготовленого дідуха, який одразу став їхньою власністю, та попробували спочатку поставити його на три ніжки, а потім прикрасити листочками і трояндами. І якщо в когось виникали труднощі, то Юлія Василівна із старшою донею Юлею охоче допомагали всім.

На майстер-класі була присутня спеціаліст аплікації з соломоплетіння, Мельник Ольга Омелянівна, яка розповіла присутнім про розвиток мистецтва соломоплетіння на території Прикарпаття. Під час виготовлення дідуха, кожен її учасник мав змогу, спілкуватися з майстром, водночас колядувати та вибирати солом’яний сувенір на згадку про Долину.

Наприкінці заходу, на знак подяки, п. Юлії від імені музею було вручено невеликий подарунок, а всі його учасники щиро подякували майстрині за змістовну науку.

Опустіла зала. Всі роз’їхалися по своїх домівках, та як вслухатися в тишу, одразу ж наринуть спогади про різдвяні зустрічі, шумні та веселі, сміх та добрі посмішки гостей і господарів.

Всім миру і добра в єдиній щасливій і незалежній Україні!

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

/p

/p

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).