Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Відзначення 20-ї річниці відкриття музею

375459487 6729461100507251 6146153379383751051 n

5 вересня 2023 року музей відзначав 20 років з дня, коли будівля музею вперше відкрила двері для відвідувачів. З цієї нагоди до музейної світлиці завітали колишні працівники музею, духовенство, влада та друзі з привітаннями, побажаннями та словами подяки.

Традиційно, розпочали святкове дійство з молитви спільно з парохом церкви Серця Ісуса і Серця Марії о. Вітольдом Левицьким, котрий в далекому 2001 році освячував закладений під будову музею камінь, а також був при відкритті у 2003 році.

Проведення таких заходів можливе тільки завдячуючи нашим захисникам та захисницям, котрі стоять на варті нашого спокою. Присутні з вдячністю схилили голови в скорботній хвилині мовчання за всіма полеглими в цій страшній російсько-українській війні.

Про всі здобутки музею за 20 років розповіла директорка музею – Циганюк Ксенія, котра розкрила суть музейної роботи зсередини, адже відвідувач бачить тільки маленьку частину з того, що відбувається в музеї, а більша частина кропіткої праці залишається «за кадром». Це і фондова робота, і науково-дослідницька, а ще багато експедицій, конференцій, археологічних досліджень тощо.

З вітальним словом виступив голова Долини – Іван Дирів запевнивши, що влада завжди буде активно сприяти розвитку музею, як головної культурної окраси міста.

Приємно, що серед гостей зміг бути присутній Степан Янковський – почесний голова районного товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, член національної спілки краєзнавців України, доленосна зустріч якого з меценатом Омеляном Антоновичем поклала початок будівництву музею в Долині. С. Янковський поділився спогадами з тієї зустрічі та пригадав ще інші історії та людей, котрі були з музеєм протягом 20-ти років.

Про те, як новозбудоване приміщення перетворювалося в музейне розповіли професор кафедри дизайну і теорії мистецтва навчально-наукового інституту мистецтв, заслужений діяч мистецтв України – Богдан Губаль та скульптор, член національної спілки художників України – Богдан Фреїв, які в 2003 році працювали над експозицією музею.

Також з вітальним словом виступив голова народного фотоклубу «Промінь» – Юрій Черневий – доктор біологічних наук, член Національної спілки фотохудожників України, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтв ЮНЕСКО, директор Прикарпатського лісогосподарського коледжу, подякувавши музею за довгу та плідну співпрацю і з побажаннями нових здобутків та проектів.

Серед гостей були і наші колеги-музейники із Стрийського краєзнавчого музею «Верховина», від імені якого виступив директор музею, голова громадської організації «Стрийська старовина», історик – Микола Закусов.

До вітань також долучилися в.о. начальника відділу культури Долинської міської ради Іванна Мельникович, директорка ЦПБ – Надія Кушнірчук та поетеса, членкиня Національної спілки письменників України – Надія Дичка.

Щиро дякуємо усім, хто завітав на захід, зокрема Івану Яричу і Надії Андрейків, які допомагали нам в редагуванні інформаційного видання «Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. 20 років поступу», а також тим, хто привітав нас цінними подарунками, серед яких старі фото, вишивані речі, картини та книги.

Відзначення 20-ї річниці відкриття музею
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею 7
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею 8
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею 9
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею 10
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею
Відзначення 20-ї річниці відкриття музею 11

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).