Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Відкриття Всеукраїнської фотовиставки «Природа – 2012» у музеї «Бойківщина»

«У фотографіях так само конденсується людська думка,

як і в усьому, до чого доторкується людина»

П. Загребельний

11 січня 2013 р. у приміщенні музею «Бойківщина» на відкритті десятої Всеукраїнської виставки «Природа – 2012» були присутні представники влади, любителі об’єктива і пера, представники ЗМІ та долиняни небайдужі до фотомистецтва.

Така непересічна подія, як відкриття цієї виставки в межах Долини є дуже знакова, адже має всеукраїнський масштаб. Кілька місяців фотомитці подавали свої роботи на цю фотовиставку. Загалом було надіслано 1500 фотографій, з яких відібрали 94 найкращі.

Цікаво, що фотовиставка робить акцент на екологічних проблемах, порушенні гармонічного зв’язку «людина – природа», на житті людей в умовах стихійного лиха. Всі ці питання дуже важливі і актуальні в наш час і недивно, що виражаються творчими людьми у їхній діяльності.

Серед робіт, що були представлені на виставці, троє здобули найвищі нагороди (медаль ISF та трофей «Саламандра»), зокрема перше місце отримав Віталій Попков (Олександрія, Кіровоградська обл.) за роботу «Сліди», друге – Любов Савельєва (м. Миколаїв) за «Передчуття» та третє – Євгеній Фесенко (Донецьк) за світлину “Escaped”.

Нагородження переможців, як і офіційне відкриття фотовиставки «Природа – 2012» відбулося 27 вересня у Всесвітній День Туризму у Івано-Франківському краєзнавчому музеї. Після закінчення експонування виставки у Івано-Франківську, Долинський народний фотоклуб «Промінь» випозичив її для презентації у м. Долині.

«Це чудово, що ця виставка знаходиться у нашому місті, – зазначив голова ДНФ «Промінь» Ю. Червневий, фотографії якого також увійшли до фотовиставки, – вона дає унікальну можливість і нашим місцевим фотолюбителям повчитися різних технік у іменитих фотографів, а основне репрезентує нас, як фотографічну спільноту».

Крім Юрія Івановича, слово мали і міський голова – Володимир Гаразд, який у всіх починаннях підтримує Долиський народний фотоклуб, директор музею «Бойківщина» Тетяна Сенів, адже клуб діє при музеї, член Національної Спілки України Михайло Борис, який є небайдужим до фотографування і нещодавно у будинку «Просвіти» відкрив свою персональну фотовиставку, колишній директор Долинської художньої школи Іван Гуралевич, головний редактор газети «Свіча» Ярослав Савчин та член фотоклубу, а також член Національної Спілки України Іван Ярич.

Від усіх виступаючих пролунали слова підтримки, подяки і сподівання на ще більш активну роботу фотоклубу «Промінь».

Наприкінці заходу директор музею Т. Сенів та ведуча К. Циганюк запросили присутніх до безпосереднього огляду виставки «Природа – 2012» та огляду слайд-шоу, яке презентувало фотографії до майбутнього 3-го фотокаталогу «Промінь» (неповна версія).

Оскільки презентація виставки «Природа – 2012» випала на час різдвяних свят, чудовою традицією стало завершення заходу спільною колядою «Бог ся рождає», яку зоорганізувала п. Зоряна Ротай.

Фотовиставка «Природа – 2012» триватиме до кінця лютого, тому всі бажаючі, хто ще не встиг ознайомитися з роботами знаних в Україні і за кордоном фотографів, ласкаво просимо.

Ксенія Циганюк

член ДНФ «Промінь»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).