Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»


У вівторок, 20 жовтня, у музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбувся «Вечір повстанської пісні». І хоча надворі почалася осіння злива, погода не змогла завадити прибуттю на свято як похилого віку ветеранам УПА, так і молодим виконавцям повстанських пісень, та всім, хто бажав поринути у світ «духу Нескорених».

Захід був приурочений виходу в світ унікальної Книги «Історія Долини» написана працею членів Клубу краєзнавців, що діє при Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів та  науковців музею, за ініціативи міського голови Володимира Гаразда та фінансової підтримки Долинської міської ради. Презентація Книги проходила у залі засідань депутатів міської Ради і після її завершення, всі охочі бажаючі мали можливість приєднатися до учасників заходу. Водночас урочистий вечір повстанської пісні був присвячений відзначенню 73-ої річниці народження Української Повстанської Армії та Дня Захисника України.

Вечір розпочався спільним виконанням Державного Гімну України, Хвилиною Мовчання та запаленням Свічі Пам’яті всім полеглим захисникам української землі (Січовим Стрільцям, повстанцям, героям Майдану, воїнам АТО), а опісля благословенням отця-пароха сіл Тисова і Паляниці, учасника Революції на Майдані – Михайла Дудара.

Свіча Пам’яті полуменіла перед образом Гошівської Матері Божої, а спів повстанських та українських патріотичних пісень не припиняв свій біг протягом цілого Вечору.

Відвідувачі заходу були зачаровані сольним співом вихованців школи естетичного виховання імеі Мирослава Атоновича під керівництвом викладача музичної школи Маркович Ніни Іванівни.  Вікторія Павлишин виконала «Пісню про Україну», Арсен Торовецький – «Солдату», «Я не хочу гратись у війну». Гості музею не могли відвести погляду від яскравих різнобарвних українських костюмів театральної групи «Талант» та були приємно вражені їх мистецькими літературно-театральними композиціями «Декалог», «В Україні йде війна», «Хай стихають війни від сміху дитини» під керівництвом Світлани Петрів, Лілії Галюк та музичного керівника Наталії Дяк.

Парох Михайло Дудар виконав призабуті повстанські пісні  «Сніги-сніги» та «Залиши мене, моя кохана», поділившись з учасниками незвичною мотивацією назви останньої пісні. Під час виступу о. Михайло розповів про вразливі події на Майдані, героїзм простих студентів-активістів та зауважив, що невдовзі Україна святкуватиме другу Річницю Майдану, і такі вечори дуже необхідні для патріотичного піднесення та виховання нашої молоді.

Декілька повстанських пісень виконала для всіх присутніх представниця Долинської станичної управи Братства ОУН-УПА п. Марія Попадюк, а вірш «Моя Молитва» продекламувала долинянка Стефа Паляниця.

Учасники заходу були приємно здивовані та вдячні за виконання сучасних українських патріотичних пісень «Молитва», «Спасибі, солдате», «Дай Боже сили нашим солдатам», та ін. отцю-пароху с. Липи Василю Бурію та його співочій родині.

У музеї не тільки лунала патріотична українська та повстанська пісня, але й вирувала працяволонтерів-долинян, які щовечора зустрічаються у приміщенні долинського кінотеатру «Україна» щоб плести маскувальні сітки, шити маскувальні халати – «кікімори», виготовляти «міні-буржуйки», нарізати та сушити яблука для виготовлення калорійних «вітамінопакетів» для воїнів передової. На Вечорі повстанської пісні волонтери демонстрували вкрай необхідну працю з виготовлення речей, які захищають наших воїнів АТО і невідкладно їм необхідні.

Учасники заходу –   діти Долинського дитячого будинку «Теплий дім», школярі з с. Надіїв, «актори» театральної групи «Талант» із радістю та захопленням намагалися допомогти і допомагали: плести маскувальну сітку, виготовляти «буржуйку», також приготовляти матеріал для плетення маскувальної сітки.

Для всіх гостей заходу були виготовлені копії повстанських пісень, якими вони зможуть скористатися коли забажають, а от з піснею «Вже вечір вечоріє, повстанське серце б’є (Лента)» не тільки познайомилися, але й навчилися її виконувати.

Варто зауважити, що захід відбувався біля експозицій про повстанську армію: «УПА. Історія Нескорених», «УПА – 73». Атмосфера залу заразом перенесла всіх учасників у світ повстанського життя, надихала до патріотичного співу та праці на благо української армії. Всі, хто побував на Вечорі, неодмінно знатиме – як легко і просто можна самостійно виготовити «міні-буржуйку», сплести частинку маскувальної сітки, або ж просто приєднатися до широкого та дружнього гурту невтомних волонтерів, хоча б на годинку, щоб докластися до спільної праці для підтримки воїнів АТО на передовій.

Завершилося свято урочистим, патріотично-піднесеним виконанням Гімну України та спільною світлиною на добру згадку.

Щира подяка всім учасникам та гостям заходу за той повстанський дух волі та нескореності, часточки тепла та вдячності для наших ветеранів Долинської станичної управи Братства ОУН-УПА й захисників рідної Вітчизни.

Слава Україні! Героям Слава!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»


Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»Відгомін повстанських літ у музеї «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).