Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Від серця Бога»

На початку нового 2017 року, а саме у час різдвяної колядки у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулось відкриття художньої виставки «Від серця Бога» сестри Соломії Надії Крушинської із долинянами – поціновувачами художнього мистецтва.

Колекція художніх робіт сестри-настоятельки Згромадження Сестер Мироносиць Української греко-католицької церкви у м. Івано-Франківську була представлена як іконописними, так і художніми творами і налічувала 38 творчих робіт. Відвідувачі виставки подовгу затримувались біля робіт релігійної тематики приділяючи їм більше уваги, знаючи, що окрім навчання в Інституті мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, с. Соломія має трьохрічний досвід вивчення техніки грецького іконопису в отця-студита Ореста Козака (перейнятого від іконописця Георгія Кордіса). І хоча, власне багато ікон великого розміру залишилися для долинян ще небаченими, значна кількість творчих робіт, крім пейзажу і натюрморту, художницею представлена«Від серця Бога» як живопис сакральної тематики. Сестра Соломія у вибраному богослужебному житті – чудовий педагог-катехит, в тому числі і літніх дитячих християнських таборів. А у вільні хвилини від обов’язків монашого життя, окрім малювання, пише вірші, любить читати.

На початку заходу автора виставки, гостей з Івано-Франківська та учасників зустрічі привітали отці Вітольд Левицький – парох церкви «Серця Ісуса і Серця «Від серця Бога»Марії» м. Долини, радник Архієпископа і Митрополита Івано-Франківської Митрополії УГКЦ, та Богдан Тисяк – парох церкви св. апостола Андрія Первозванного і, щоб «надати більше сили і натхнення с. Соломії завзятіше творити цю красу, що відбувається через покликання та щоб Господь скріпив сестру в Христі у любові» помолились в намірі благословення. Протягом зустрічі о. Вітольд Левицький всім присутнім присвятив музичні дарунки – пісні та колядки: «Різдвяний вальс», «Не плач, Рахиле», «У Вифлеємі десь Марія», «Щедрий вечір».

Вітання від Долинської художньої школи

Щиро привітав гостю із її персональною виставкою у нашому мальовничому містечку директор Долинської художньої школи Олег Лаврів та зауважив, що не можна припиняти творчий процес. «Якщо мало часу приділяти творчості, пізніше стане важче наздоганяти…і якщо вже Бог дав талант, його потрібно розвивати». При цьому зробив акцент на роботі «Ромашки на вікні»: «…вражений, бо здається запах квітів доноситься аж сюди». Викладач цієї ж школи Йосип Ужела наголосив, що автор колекції робіт, який поєднує в собі і духовну і мистецьку працю, заслуговує величезної пошани і поваги та відзначив, що «художниця, легко володіючи різними техніками, вміє передати настрій». Заслужений працівник культури України долинський художник Іван Гуралевич підтримавши художницю, що «відчуває силу Бога і творить»  відзначив, що всі сюжети дуже цікаві, різні між собою, але не списані, неповторні у своїй природі (до прикладу «Народження Бога»), та є і експресивні (маючи на увазі твір «Море», в якій поєднане  небо і море, доповнене ракушками).

Присутні митці разом побіжно визнали, що с. Соломія подарувала долинянам радість своїми творами, побажали Божого благословення та підтримки від людей, постійно працювати над собою.

Відкриття виставки завершилось сподіваннями всіх присутніх на майбутню виставку на долинській землі та спільною з отцями  колядою «Бог Предвічний народився».«Від серця Бога»

Під час привітань від адміністрації музею «Бойківщина» с. Соломії були подаровані збірки «З історії Долини» зі статтями про історію церков Долини та зразки музейної туристичної продукції. Спільна світлина автора виставки з гостями та долинянами з приємністю буде нагадувати всім її учасникам про зустріч під час різдвяних свят.

За останні роки с. Соломією було написано не так багато робіт, та вже опісля зустрічі з долинянами художниця застановила для себе з Божою поміччю приділяти власній творчості більше часу. Божого благословення на творчій ниві, сестро Соломіє!

Виставка «Від серця Бога» триватиме до 16 лютого 2017 р.

Ласкаво запрошуємо до ознайомлення!

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).