Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Вечір пам’яті “Нескорений Майдан”

Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"18 лютого  у приміщенні Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» відбувся вечір пам’яті «Нескорений Майдан» присвячений другій Річниці Революції Гідності. На ньому були присутні безпосередні учасники Революції Гідності, історики, краєзнавці, вчителі разом з патріотичною молоддю.

Метою заходу було патріотичне виховання молодого покоління, ознайомлення з новітньою історією України, вироблення активної

Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"

громадянської позиції.

Спогади безпосереднього учасника Революції Гідності, який минулої буремної  зими часто перебував у самому серці Майдану і став свідком та учасником усіх кульмінаційних подій героїчного всенародного спротиву злочинному режиму Януковича, який тихою молитвою відспівував у останню путь перших Героїв Небесної Сотні: Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського та брав участь у похованні на Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Личаківському кладовищі у м.Львові Юрія Вербицького, священика УГКЦ о.Михайла Дудара, допомогли учасникам вечора пам’яті зануритися у події Революції Гідності, проаналізувати факти.

Отець Михайло у своєму виступі згадав біблійну  Євангельську істину: «Щоб  виріс колос, зерно, кинуте в землю, повинно померти.  І так само, якби не кров перших  учасників катакомбної церкви, ми не мали б сьогодні християнської віри, і якби не  жерви Майдану, ми не Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"мали б України».

Впродовж заходу, присутні переглянули фільм «Нескорений Майдан», світлини Героїв Небесної Сотні один за одним появлялися і згасали, ніби зорі, панувала скорботна тиша.

З авторськими віршами о.Михайла Дудара «Нескорений Майдан» та «Хресна Дорога Небесної Сотні» виступили: учениця Долинської школи №5 – Яблонь Вероніка та Тяпчанського НВК – Шибівська Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Тетяна та Шибівська Юлія.

Сумними акордами розчулила серця присутніх вихованка Болехівської музичної школи – Щеглюк Марія.

Далі присутні переглянули відео-ролик «Долиняни одні з перших вийшли на Майдан», до виступу був запрошений долинський активіст, Герой, який отримавши вогнепальне поранення на Майдані, вижив і продовжує боротьбу за справедливість та право голосу-панВечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан" Руслан Фіголь.

Було важко стримати сльози слухаючи те, через що довелося йому пройти. Залишивши вагітну дружину Ольгу він поїхав виборювати незалежність: «Я лежав серед Героїв Небесної Сотні…»-сказав пан Руслан, «За мене зачепилася медсестра, я застогнав і мене забрали. Зтиснувши зуби від болю, я терпів, щоб мене не викинули, оскільки водій який віз мене в лікарню сказав:-«Заткнись, а то я тебя сейчас Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"виброшу». Відтворив весь жах війни, яка розпочалася ще у 2014 році, але до сьогоднішнього дня носить назву АТО. «Хоч пройшло вже два роки, але туга на серці не дає спокою, оскільки важко змиритися з тим, що в час коли іде повномасштабна війна люди живуть своїм життям…» .

Сольний виступ вихованки Долинської дитячої школи естетичного виховання ім. Мирослава Антоновича – Дирів Соломійки, змусив кожного задуматись над тим, що ми усі є «краплинкою» одного цілого, тільки в єдності сила нашого народу.

Маленькі патріоти, члени Долинської організації «Пласт», під керівництвом Світлани Бугрій також долучилися до заходу.

Вірш Тараса Григоровича Шевченка «Розрита могила» душевно відтворила  пластунка – Кос Ксенія.

Присутні мали змогу переглянути відео ролики: «Повертайся живим!», «Алея Небесної Сотні та Героїв Майдану в м. Долина», уривок з фільму «Перша Смерть» з серії фільмів «Зима, що нас змінила», які як завжди професійно озвучував – пан Василь Самійлів. Фільми були доповнені розповіддю ведучої.

Захід продовжився за обговоренням, показав, що молодь Долинщини активна і здатна відстоювати своє майбутнє.Вечір пам'яті "Нескорений Майдан"

Ми повинні поважати себе, свою державу, тоді інші країни поважатимуть нас!

Мар’яна Кальмук-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).