Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

В пошуку історій…

В пошуку історій…12 березня 2012 року виповнився вже рівно один рік з дати заснування в Долині Благодійної організації «Фонд імені Мирослава Антоновича» – організації, яка на добровільних засадах об’єднує юридичних та фізичних осіб України та іноземних держав, які мають намір займатись благодійною діяльністю.
Місія фонду – сприяти розвитку освіти, інтересу та участі у сферах мистецтва та культури Долинського району. Давати можливість закладам, окремим особам в Україні, Нідерландах, США підтримувати мистецтво та культуру в Долинському районі. Працювати над заходами для збору коштів та реалізовувати їх з метою отримання фінансування культурних проектів. Сприяти розвитку культурних програм для громади.
Фонд – це перш за все спроба акумулювати бажання та можливості, адже без цих складових і фонду жодного не буде. Він запрошує до співпраці кожного, хто має добру думку і добру волю на те, щоб допомогти, зробити крок назустріч розвитку культури та мистецтва, готовий поділитись креативними підходами, цікавими проектами (конкурси, фестивалі, аукціони), а також приймати активну участь в організації та проведенні цих заходів.
Звісно ж, можливості. А як без них?! Ми розпочали із пошуку можливостей, тобто фінансової допомоги з-за кордону. Перший проект профінансувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Та все ж, ми щиро віримо і сподіваємося, що фонд знайде своїх прихильників серед долинян і справжніх українців, тобто тих, хто щиро бажає зробити свій фінансовий внесок, розуміючи, що «нашу культуру» тільки нам плекати та розвивати.
Цього року Благодійний фонд громади м. Долина разом з Тетяною Сенів, директором Благодійної організації “Фонд імені Мирослава Антоновича”, яка також є випускником програми Уряду США «Відкритий світ», отримали фінансування на грант для здійснення проекту «Кожен може розповісти історію».
Цей проект надасть можливість молоді співпрацювати з різними організаціями, щоб набувши навиків фільмування та розслідувальної журналістики, створити 2-годинний документальний фільм та записати 60 розповідей літніх людей, які були учасниками Другої світової війни, жили під Сталінським режимом чи були партизанами і їхні спогади є вагомою частиною історії України.
Проект забезпечить 5-денний тренінг з журналістики для 23 учнів та 3-денний тренінг по мистецтву фільмування для 6 учнів, які будуть вивчати як правильно проводити інтерв’ю та створювати документальний фільм.
Проект також допоможе налагодити зв’язок між поколіннями, активізувати громаду, сприятиме розвитку демократії. Зібрані матеріали будуть відкриті для відвідувачів у музеї «Бойківщина», опубліковані на веб-сайтах музею та НУО «Eastword» (Колорадо, США), яке збирає розповіді людей з країн, що раніше знаходилися у складі Радянського Союзу.
Минулого тижня директор музею Тетяна Сенів відвідала нараду директорів будинків культури Долинського району, де презентувала концепцію проекту для всіх учасників зустрічі та попросила допомоги в пошуку 60 літніх людей, чиї історії ввійдуть у книгу та стануть частиною документального фільму.
Ми сподіваємося, що цей чудовий проект зможе вдихнути життя в «Фонд імені Мирослава Антоновича» та активізувати його діяльність. Благодійна організація «Фонд імені Мирослава Антоновича» запрошує до співпраці всі організації та підприємців нашого міста і району.

Наталія Іванів,
Благодійний фонд громади м. Долина

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).