Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

В День св. Валентина вишивали бісером

Історія бісеру давня і розпочалася ще 4000 років тому у Стародавньому Єгипті. Опісля, бісер був завезений у Візантію, а потім і до Європи. А в XVI- XVIII ст. бісер почали виготовляти в Чехії, котра й досі відома, як країна виробництва бісеру. Найбільшого розвитку виробництво бісеру досягло в першій половині XIX ст. коли завдяки конкуренції Венеції та Чехії ринок наповнився бісером найрізноманітніших форм, кольорів, розмірів та прозорості. Саме через Чехію бісерне мистецтво потрапило до Західної України і Карпат. Спочатку завозили бісер в дуже малій кількості, продавали його наперстками. Заїждже диво насамперед було лише привілеєм аристократії, та заможних людей. Бісером оздоблювали предмети релігійного культу, він вважався добірною прикрасою для церковних шат. А також оздоблювали речі для княжого двору. З бісеру плели різноманітні сітки, низали торочки й рясна до головних уборів, виготовляли ґудзики й сережки, ним вишивали.

Саме вишивати бісером вирішили ми цього року на День св. Валентина. Вже вдруге музей «Бойківщина» організовує майстер-клас в День закоханих. Минулого року вишивали хрестиком, цьогоріч бісером, і в друге в цьому заході участь взяли учні школи №4 зі своїм педагогом-організатором Степанчук Н. В.

У пошуках майстрині ми подалися аж до м. Болехова і у місцевому БДЮТ знайшли чудового майстра – Долішню Марту Мар’янівну.

Власне, 14 лютого о 1400 год. розпочався майстер-клас з вишивки бісером. Пані Марта провела невеличкий екскурс в історію виникнення бісеру, а потім пояснювала і саму техніку вишивання. Дехто зрозумів одразу,а з іншими довелося витратити більше часу на пояснення, але в результаті всі зрозуміли, як просто, легко і цікаво вишивати бісером, а основне, які красиві речі можна навчитися робити своїми руками.

Перед учасниками заходу було поставлено завдання – бісером вишити сердечко, а потім оформити його у вигляді листівки.

Хтось вишивав для своїх коханих чоловіків, хтось для друзів, а хтось і для бабусі в Італію, але кому б не призначалася листівка в неї була вкладена душа, праця і добра енергія. Без сумніву, – всі адресанти були задоволені отриманими подарунками. В кінці заходу від імені всіх учасників науковий співробітник Ксенія Циганюк вручила подяку Марті Мар’янівні.

Всім щиро дякуємо за участь у заході і сподіваємося на наступні зустрічі.

Принагідно нагадуємо, що розпочинається запис на наступний майстер-клас з ліпки полімерною глиною, який відбудеться у перших числах березня (до 8 березня). Детальніше про захід можна буде довідатися в наступному номері тижневика «Добра справа» або за телефоном 2-79-00.

Науковий співробітник

музею «Бойківщина»,

Ксенія Циганюк

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).