Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Урочисте вручення медальйону Іллі Роп’яника

В приміщенні Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів 16 травня відбулася урочиста зустріч з приводу передачі медальйону Іллі Роп’яника до музею «Бойківщина» Борисом Кур’яником.
Пану Борису, який приїхав до Долини в неділю зранку музей організував поїздку до святого місця – Гошівського монастиря. Опісля старший науковий співробітник музею Іван Матіїв ознайомив гостя із самим містом та музеєм-криївкою, що знаходиться в приміщенні «Просвіти», а також провів оглядову екскурсію в музеї «Бойківщина».
На урочистий вечір, який розпочався о 12 год. зібралось багато поважних гостей – представників влади, ЗМІ, «Братства УПА», освіти, клубу краєзнавців, серед них голова міста Гаразд В., директор школи №6 Василюк Г., голова клубу краєзнавців Янковський С., голова «Просвіти» Олійник В., директор центральної бібліотеки Фреїв Л., директор художньої школи Лаврів О.,онук І. Роп’яника – Ярослав Юліанович Микитин, а також людина, завдяки якій всі зібрались на цьому вечері Борис Миколайович Кур’яник.
Борис Миколайович – житель м. Рівне. В минулому році в лісі біля с. Ромашка (де колись був Брусилівський прорив) знайшов медальйон солдата австро-угорської армії періоду 1-ї світової війни Роп’яника Іллі з Долини. Треба надати належне п. Борису, він проявив найкращі людські якості – не перепродав цей медальйон, не залишив для своєї приватної колекції – а вирішив знайти родичів цього воїна айстро-угорської армії. «Хто шукає – знаходить» – підтверджена істина! Дійсно п. Борису таки вдалося знайти родичів І. Роп’яника, а саме онука Ярослава Микитина, жителя Оболоні і сповістити йому новину про те, що знайшовся медальйон його дідуся. Численними переговорами і спілкуванням, за сприянням міського голови Володимира Гаразда було вирішено передати знахідку до Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, яка поповнить експозицію присвячену тематиці першої світової війни.
Директор музею Тетяна Сенів, яка розпочала вечір, привітала і щиро подякувала присутнім за їхню участь та правдиве бажання доторкнутись до важливих подій в житті музею та нашого міста. Іван Матіїв на початку заходу ознайомив з подіями в роки першої світової війни, щоб поєднати минуле і сучасне в одну єдину лінію, яка творить нашу спільну, вічну історію.
Борис Кур’яник виступаючи розповів всю історію знаходження медальйону, пошуку родичів Іллі Роп’яника , налагодження стосунків з владою і музеєм. В кінці свого виступу висловив побажання спорядити експедицію до лісу, де була знайдена пам’ятна річ з метою виявлення і інших, не менш важливих знахідок.
Своє глибоке захоплення вчинком Б. Кур’яника висловив міський голова Володимир Гаразд. Запевнив, що по можливостях будуть і скеровані експедиції в ті місця, і шукатимуться історичні факти в архівах про учасників бойових дій з Долини.
Своїм чудовим співом потішив також присутніх священик греко-католицької церкви Вітольд Левицький, який акапельно заспівав пісню «Я молюся за вас».
Тетяна Сенів, підбиваючи підсумки, наголосила на тому, що такі знахідки, повинні ставати надбанням музеїв зокрема і музею «Бойківщина», розповідаючи всім жителям Долини та Долинщини, регіону і врешті-решт країні про славні і трагічні сторінки нашої історії та зберігали пам’ять про них для наступних поколінь.

Науковий співробітник
музею «Бойківщина»
Ксенія Данилів

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).