
Пану Борису, який приїхав до Долини в неділю зранку музей організував поїздку до святого місця – Гошівського монастиря. Опісля старший науковий співробітник музею Іван Матіїв ознайомив гостя із самим містом та музеєм-криївкою, що знаходиться в приміщенні «Просвіти», а також провів оглядову екскурсію в музеї «Бойківщина».
На урочистий вечір, який розпочався о 12 год. зібралось багато поважних гостей – представників влади, ЗМІ, «Братства УПА», освіти, клубу краєзнавців, серед них голова міста Гаразд В., директор школи №6 Василюк Г., голова клубу краєзнавців Янковський С., голова «Просвіти» Олійник В., директор центральної бібліотеки Фреїв Л., директор художньої школи Лаврів О.,онук І. Роп’яника – Ярослав Юліанович Микитин, а також людина, завдяки якій всі зібрались на цьому вечері Борис Миколайович Кур’яник.

Директор музею Тетяна Сенів, яка розпочала вечір, привітала і щиро подякувала присутнім за їхню участь та правдиве бажання доторкнутись до важливих подій в житті музею та нашого міста. Іван Матіїв на початку заходу ознайомив з подіями в роки першої світової війни, щоб поєднати минуле і сучасне в одну єдину лінію, яка творить нашу спільну, вічну історію.
Борис Кур’яник виступаючи розповів всю історію знаходження медальйону, пошуку родичів Іллі Роп’яника , налагодження стосунків з владою і музеєм. В кінці свого виступу висловив побажання спорядити експедицію до лісу, де була знайдена пам’ятна річ з метою виявлення і інших, не менш важливих знахідок.
Своє глибоке захоплення вчинком Б. Кур’яника висловив міський голова Володимир Гаразд. Запевнив, що по можливостях будуть і скеровані експедиції в ті місця, і шукатимуться історичні факти в архівах про учасників бойових дій з Долини.

Тетяна Сенів, підбиваючи підсумки, наголосила на тому, що такі знахідки, повинні ставати надбанням музеїв зокрема і музею «Бойківщина», розповідаючи всім жителям Долини та Долинщини, регіону і врешті-решт країні про славні і трагічні сторінки нашої історії та зберігали пам’ять про них для наступних поколінь.
Науковий співробітник
музею «Бойківщина»
Ксенія Данилів




