Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

У віночку нашім – різнобарвні квіти символ України і дарунок літа…

Питання національного відродження сьогодні особливо актуальне. Попри бурхливий розвиток наукових технологій, темп і ритм життя інтерес до національного коріння, до витоків, традицій – зростає. Побудова сильної і незалежної держави неможлива без історичного фундаменту, складовою якого є національні символи.

Образ української дівчини-бойкині, неможливий без гарно увінчаної квітами голови. Та мало хто сьогодні знає, що це не тільки чудова прикраса, яка формує естетичний зовнішній вигляд юної українки, а перш за все — важливий елемент — символ українського життя.

29 вересня у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбувся майстер-клас плетіння віночка «Барви золотої осені», під керівництвом майстрині – Галини Лютан, Арт-бутік «Балянсе».

На початку заходу науковий співробітник музею – Мар’яна Кальмук-Дудар продемонструвала учасникам майстер-класу створений фільм – «У віночку нашім – різнобарвні квіти символ України і дарунок літа…», а також розповіла про символіку українського віночка, композиційний склад, обряд вінкоплетин, види та територіальні відмінності вінків.

Майстер-клас мав за мету поєднати давнє і сучасне. Тобто, сплести віночок з флористичних заготовок, найбільш наближений до такого, який в давнину плели дівчата на Бойківщині.

Пані Галина – майстриня, яка знає усе про мистецтво плетіння віночка. Вміло і дуже цікаво розповідала учасникам заходу про своє захоплення, яке з плином часу переросло в роботу. Під наглядом  майстрині  в кожної учасниці заходу квіточка за квіточкою формувався красивий і неповторний віночок. Двохгодинний майстер-клас в приємній атмосфері пройшов швидко і непомітно. Вдячність та радість були в дитячих очах коли вони приміряли власноруч виготовлені віночки.

Наприкінці майстер-класу виконуюча обов’язки директора музею «Бойківщина» – Марія Юсип вручила майстрині подяку від музею, в свою чергу, пані Галина на добру згадку про майстер-клас подарувала у фонд музею сплетений віночок. Спільна світлина та власноруч виготовлений віночок для усіх учасників заходу залишаться добрим спогадом про мистецький час проведений у музеї «Бойківщина».

Адміністрація музею та учасники майстер-класу щиро вдячні пані Галині Лютан за такий чудовий майстер-клас!

Сподіваємося, що відвідування наступних майстер-класів відбудеться з такою ж успішністю.

Мар’яна Кальмук-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).