Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

У музеї “Бойківщина” ліпили вареники

У Світлий тиждень після Воскресіння Господнього у музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбувся майстер-клас по ліпленню вареників. Майстриня народних ремесел – Ганна Керничишин з с. Пшеничник щиро знайомила всіх бажаючих з тим, як в давнину бойківські газдині ліпили вареники. Ними виявилися група студентів кулінарного коледжу з м. Брошнева та школярі з міста Долини.

На початку майстер-класу, директор музею Тетяна Сенів, привітала гостей з м. Брошнів, що вперше відвідали наш музей та юних долинян, познайомила всіх присутніх з майстринею, наголосила на важливості знань про життя бойків у минулому. Опісля п. Ганна почала керувати творчим процесом і 7 групок почали крок за кроком оволодівати вмінням ліпити вареники. Приємно було бачити, як майбутні кулінари, особливо юнаки, замішували та «боролись» з неслухняним тістом. Особливої уваги заслуговують юні долиняночки дошкільного та молодшого шкільного віку, які теж, бажаючи дізнатись, як колись готували цю бойківську страву, прийшли разом зі своєю мамою і саме вони здивували всіх присутніх модерними, крученими варениками.

Як тільки з’являлись ліплені вареники, вони одразу «мандрували» варитися. І так разом з наукою п. Ганни по приготуванню вареників, жартами, поговірками та народними традиціями, пов’заними з варениками, у короткий час справа була зроблена – вареники і зліплені, і готові. Науковий співробітник музею Тетяна Гнатковська розповіла присутнім про два способи приготування тіста для вареників, різноманітні начинки для цієї страви, які можна використати за бажанням. До речі, на наших бойківських землях в минулому найчастіше ліпили вареники з самою бриндзею та в суміші з картоплею. Підбадьорені жартівливим віршом Степана Руданського «Вареники-вареники», всі присутні зауважили з-поміж себе, що всі разом, дружно, швидко і вправно впорались з поставленим перед ними завданням – наліпити бойківських вареників-пирогів. Поміж працею на майстер-класі, учасники встигали зробити унікальні фото на тему «Ми ліпимо вареники». Це ж доручення зі сторони музею та для його історії виконувала науковий співробітник Ксенія Данилів.

І коли настала урочиста мить від імені музею та всіх присутніх подякувати Ганні Керничишин за таку добру щиру науку, цю місію виконала Тетяна Сенів, також вручивши майстрині грамоту та пам’ятний подарунок. Зі словами вдячності та щирими побажаннями долучилась і керівник групи студентів Брошнівського кулінарного коледжу Марія Володимирівна.

Протягом всього майстер-класу учасників не покидала думка: з якою несподіванкою вони зустрінуться.

Година часу, здавалося, пробігла як мить, і всіх, хто вже прибрав свої місця праці та помив руки, було запрошено до «Бойківської хати». Саме там на присутніх чекала група дитячого театру «Талант» з керівниками Світланою Петрів та Лілею Галюк. Для учасників майстер-класу вони виконали жартівливу композицію «Варенички мої».

Наприкінці, за традицією – спільне пам’ятне фото, побажання нових зустрічей, та, звичайно, ласування варениками, приготованими власноруч.

Радісні, щасливі, а головне з відчуттям гордості, що навчились самостійно готувати вареники, діти повертались до своїх домівок.

Щасти Вам українська дітвора і нехай у кожній бойківській оселі смакується варениками, та як ми звично їх називаємо – пирогами!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник

музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).