Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Творча зустріч митців у музеї “Бойківщина”

Художник емоцій… Натхненно і чисто

Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"Він різнобарвно малює життя.

Творіння його – яскрава жар-птиця,

Яку випускає на волю душа.

Щоднини порухи серця найменші

Малюють картини його почуттів.

Він не ховається, і не боїться,

Бо галереї його – не пусті.

Збагнути його не по силах нікому,

Але, якщо дуже кортить,

Може і вам яскраву жар-птицю

В душі розбудити – нехай летить…

28 березня 2013 р. у надвечірній порі краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів приймав гостей. Тут відбулася творча зустріч митців, яка об’єднала майстрів живопису м. Долини – учасників лютневої виставки «Мальовничий світ на полотні» та творчих людей, мистецтво яких пов’язано зі склом – митців тимчасової експозиції «Скло. Творчий підхід», яка проходила протягом березня. До того ж, до цієї зустрічі мали змогу долучатися вчителі, керівники гуртків, майстри різних ремесел, долиняни, гості та всі бажаючі, повідомлені через пресу та радіо.

Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"Директор музею Тетяна Сенів щиро привітала всіх гостей, подякувала майстрам за участь у музейних заходах, ознайомила з новими мистецькими проектами «Великодня писанка» (з майстер-класами по писанкарству, лозоплетінню, з витинанки, вивчення гаївок та веснянок,) та «Ніч у музеї», приуроченого до 10-річчя музею «Бойківщина». Згадала також і про щорічний фестиваль «Свято Ремесел», що проходить у рамках святкування Дня міста, в якому традиційно беруть участь майстри з Києва, Тернополя, Львова, Коломиї, Івано-Франківська, Рожнятівщини та Долинщини та запросила приєднатися до спільних проектів, висловивши сподівання на подальшу тісну співпрацю.Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"

З початком заходу розпочала свою роботу «творча майстерня», в якій учениці Долинської художньої школи Христина Гаф’як та Ольга Єфремова під керівництвом викладача Ірини Сенів працювали у техніці декупаж, маючи намір наприкінці зустрічі показати свої роботи.

Всі присутні мали змогу оглядати в рамках презентації полотна долинських митців Івана Гуралевича, Олега Лавріва, Степана Теліжина, Михайла Гошовського, Олексія Фрищина, Оксани Сподар, Йосипа Ужели, Надії Дички, Ярослава Савчина, а також ті, що вже належать фондам музею «Бойківщина». Водночас творча спільнота почула присвячений саме «Спільній виставці художників Долини»Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина" вірш славної долинської поетеси та художниці, члену Національної спілки художників України Надії Дички, учасниці двох згаданих виставок, яка подарувала музею на цій зустрічі свою роботу на склі – картину – «Музей «Бойківщина». А митець живопису Степан Теліжин подав для огляду свій доробок – колекцію акварелі у мініатюрі.Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"

Ведуча Тетяна Гнатковська розповіла, як виник задум познайомити долинян з мистецтвом праці зі склом, а саме, що все розпочалося з участі майстрів з ф’юзінгу з м. Івано-Франківська Роксоляни і Миколи Підгаєцьких на Святі ремесел у 2012 р., де подружжя приємно дивували своїми роботами не тільки долинян, але й гостей міста. Під час зустрічі п. Роксоляна від імені їхнього подружжя поділилася теплими враженнями про музей і працівників, розповіла про те, що представляє мистецтво ф’юзінгу (нарізка скла з ескізу і плавка у печі під 600гр, наголосила, що готова і до подальшої співпраці.

Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"У березневій виставці «Скло. Творчий підхід» взяли участь майстри сучасного іконопису – Володимир Лукань (м. Івано-Франківськ) та Леся і Людмила Федорів (с. Петранка Рожн. р-ну – с. Яворів Долин. р-ну), розпису та малярства на склі –Роман і Наталя Юсипчуки (Долина-Косів), Надія Дичка (м. Долина), Ірина Сенів (м. Долина), Наталія Бордей (с. Креховичі Рожн. р-ну), ф’юзінгу – Роксоляна та Микола Підгаєцькі (м. Івано-Франківськ), лемпворку – Олена Попова (м. Івано-Франківськ), гутного скла – Кремінський Ігор (м. Львів). Отаким чином, 125 робіт 12 майстрів з багатьох міст мали змогу оглядати долиняни і гості міста у нашій бойківській оселі.Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"

І хоча не всі майстри праці зі склом змогли побувати на зустрічі, тим не менше, всі присутні мали змогу поспілкуватися, висловити свої думки і побажання, обговорити спільні майбутні проекти, подякувати музею за співпрацю. Багато теплих слів пролунало про роботи майстра іконопису Володимира Луканя, а саме про своєрідність іконопису, використовуючи фольгу, та важливість у виборі рамки вже готової роботи, а в даному випадку – стародавнього стилю. І хоча митець не мав змоги прибути на зустріч, маємо сподівання, що він побуває влітку на бойківському фесті ремесел. Те саме можна сказати і за Романа та Наталю Юсипчуків, про те, що маємо намір вже вдруге в історії музею організувати експозицію робіт викладачів Косівського інституту прикладного мистецтва. До речі, на зустрічі були присутніми батьки п. Романа і їм було приємно почути багато теплих слів про майстерність подружжя Юсипчуків.

Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"Приємно вразили всіх на зустрічі творчий дует – Леся та Людмила Федорів, які привезли з собою майстерно виконану роботу – ікону «Благовіщення», яку мають намір подарувати в пам’ять про батька до рідної церквиці с. Яворів.

Через погодні умови не зміг приїхати до нас майстер з гутного скла Андрій Кремінський, та маємо сподівання, що незабаром роботи вже цілої родини Кремінських будуть у нашому місті і нададуть можливість долинянам і гостям міста милуватися ними (Іван Кремінський – майстер гобелену, Олена Кремінська – жіночий стрій, ткацтво).

Багато теплих слів та професійних порад пролунало для всіх митців від д-ра художньої школи Олега Лавріва: про спільну роботу з Я. Савчиним, та місцеву Спілку художників, оригінальність виробів майстрів Підгаєцьких та Олени Попової, мистецтво творчого дуету Лесі і Людмили Федорів, значний вплив обрамлення картини на її зміст та сприйняття.

Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"У своєму виступі Іван Гуралевич – відомий у світі майстер пензля і в недалекому минулому д-р художньої школи – порадив всім творцям більше праці, висловив побажання митцям, щоб було більше нових робіт, і за акцентував як «милу роботу» Надії Дички – «Жінка одягнута в сонце». А це підтвердження вислову Ярослава Савчина, учасника попередньої виставки, редактора газети «Свіча», фотографа, майстер пензля і пера, художні роботи якого отримали на зустрічі високу оцінку: «Художник багатий тими роботами, які він показав своєму народу». У своєму виступі Ярослав Дмитрович Савчин наголосив, що людей потрібно привертати до мистецтва, до культури.Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"

Митець і поетеса, п. Оксана, не тільки учасник попередньої виставки, але й викладач, який постійно дбає, щоб її учні бачили ці прекрасні твори, що експонуються у залах музею, є частим гостем музею та учасником заходів у ньому.

Творча зустріч митців у музеї "Бойківщина"Іван Ярич, фотограф і письменник, член Клубу краєзнавців, член національної Спілки журналістів України, редактор газети «Свіча» у минулому, висловив багато теплих слів про роботи митців і великою приємністю дарував нашим гостям збірники про наше рідне місто «З історії м. Долина».

Наприкінці зустрічі, Тетяна Сенів запросила оцінити майстерність дівчат з творчої майстерні, оглянути експозицію та поспілкуватися з улюбленими майстрами.

Ця зустріч – чудова нагода поближче дізнатися про різний підхід до творчої праці та пошуку, почути професійні оцінки та настанови та зрештою можна було і придбати за вибором роботи майстрів Підгаєцьких та Олени Попової.

Музей «Бойківщина» має за честь приймати й надалі поважних творчих митців у своїх виставкових залах. Творчих злетів та професійних визнань на Ваших мистецьких дорогах!

Гнатковська Тетяна

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).