Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

ТРЕШ-МЕЙД – одна з альтернатив попередження екологічної катастрофи

ТРЕШ-МЕЙД – одна з альтернатив  попередження екологічної катастрофи

«Усі ми пасажири одного корабля, що називається земля» – сказав Антуан де Сент-Екзюпері. Тому священний обов’язок кожного з нас полягає у постійній турботі про благо нашого спільного дому, а отже, й про себе.

Дехто вважає, що нічого не трапиться, якщо один раз кинути папірець, недопалок, викинути пляшку з-під напою, залишити в лісі недоїдки, а насправді цим самим ми породжуємо навколо себе жахливі сміттєзвалища, які в скорому часі можуть обернутися екологічною катастрофою.

ТРЕШ-МЕЙД – одна з альтернатив  попередження екологічної катастрофи

По тому, як людство ставиться до проблеми сміття можна судити наскільки суспільство цивілізоване.

За статистикою Україна посідає перше місце в Європі за кількістю відходів на душу населення і є лідером по кількості онко хворих, хворих на алергію і серцево-судинні захворювання. Чи не бачите ви причинно-наслідкового зв’язку між цими сумними лідерствами?


ТРЕШ-МЕЙД – одна з альтернатив  попередження екологічної катастрофиВихід з такої ситуації один – утилізація та переробка.  Сьогодні все частіше можна почути про такий потрібний напрям у сучасному мистецтві як треш-мейд, що означає «зроблено зі сміття». Це нове хобі зі створення оригінальних виробів, прикрас, картин, композицій із непотрібного матеріалу: пластику, копрону, поліетилену, скла, тощо.

Любов до природи і турботу про навколишнє середовище треба прививати людині з дитинства, саме тому 11 липня в приміщенні Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» відбувся майстер-клас з треш-мейду «Життя в стилі ЕКО».

ТРЕШ-МЕЙД – одна з альтернатив  попередження екологічної катастрофи

Захід  такого формату згуртував небайдужих до екології людей, які з задоволенням виготовляли килимки з поліетилену, капрону та  коттону.

Після обговорення проблем екології усі учасники заходу приступили до творчого процесу.

Кожен обрав матеріал для створення свого виробу та після короткого ознайомлення з технологією виготовлення килимків приступив до роботи.

Для виготовлення килимків ми використовували таке обладнання і матеріали:  ножиці, нитки, голки, поліетилен, копрон, коттон.

Спочатку ми готували матеріал для пряжі – нарізали необхідного розміру смужки з поліетиленових кульків, копронових колгот та коттонових футболок. З них ми сплітали ланцюжки. В процесі скручування таких ланцюжків, формуючи форму круглого чи квадратного килимка, формували візерунок та зшивали всю композицію між собою.

На завершення заходу відбулася святкова лотерея. Серед учасників майстер-класу розігрувався набір для творчості в техніці «Куміхімо». Скільки радості було в дитячих очах в очікуванні кому ж усміхнеться фортуна, хто стане власником чудового подарунка?

ТРЕШ-МЕЙД – одна з альтернатив  попередження екологічної катастрофиПід час заходу усі учасники виготовили практичні, корисні речі, які ще довго будуть радувати своїх власників, адже виготовленні з любов’ю і власними руками.

Мар’яна Хабер-Дудар

науковий співробітник музею «Бойківщина»

 

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).