Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Такий важливий 2014 рік

Такий важливий 2014 рікКлуб краєзнавців діє при музеї «Бойківщина» ось уже 4 роки на громадських засадах і кожен охочий, маючи матеріали, що стосуються історії міста Долини і бажає ними поділитися, чи має бажання здійснювати дослідження та вивчати історію Долини та Долинщини може стати його членом. Керівник – Степан Степанович Янковський, почесний голова товариства «Просвіта». Робота клубу спрямована на розвиток краєзнавства, дослідження історії побуту та культури, традицій Долини та Долинщини з метою збору матеріалів та написання збірників чи інших друкованих матеріалів. На сьогоднішній день краєзнавцям вдалося зібрати уже чимало… Друком вийшли 3 збірники історико-краєзнавчих статей «З історії Долини», в яких відображено дослідження маловідомих сторінок історії міста, його сакральних, образотворчих та архітектурних пам’яток, висвітлюється сучасне культурне життя міста, а також життєвий і творчий шлях знаних, відомих та визначних постатей – таких славних долинян. Серед краєзнавців – члени Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, медики, журналісти, бібліотекарі, архітектори, музиканти, представники влади та інші поважні люди. Засідання клубу відбувається що другої середи.

22 лютого 2012 р. відбулося чергове засідання «Клубу краєзнавців» за участю міського голови В.С. Гаразда – почесного члена клубу, щирого прихильника культурного розвитку, музею та музейної справи, завжди готового зрозуміти, підтримати і допомогти.Такий важливий 2014 рік

Розглядали багато запитань, та основними були: по-перше – друк наступного (по рахунку вже четвертого) збірника «З історії Долини»; по-друге – підготовка до проведення заходів присвячених сторіччю від дня народження знаного мецената, почесного громадянина м. Долина Омеляна Антоновича, котре святкуватимемо у 2014 р.

Щодо першого питання – тут все зрозуміло. Вже не вперше члени клубу займаються збором інформації, обговорюють теми та вичитують матеріали. Тому є надія, що в серпні цього року місто побачить четвертий збірник «З історії Долини». Всі 4 збірники «З історії Долини», а також збірники «Бойківщина: Минуле та сучасне» та «Археологічними та сакральними стежками Долинщини» мають лягти в основу першої історичної книги «Долина», видрук цих матеріалів планується приурочити 100-річчю від дня народження Омеляна Антоновича та Мирослава Любачівського.

А ось друге питання розглядалося детальніше. В рамках святкування 100-річчя Омеляна Антоновича та Мирослава Любачівського планується проведення ІІ Міжнародного Бойківського фестивалю в м. Долина (перший фестиваль проводився в 2003 р. під час якого урочисто було відкрито музей «Бойківщина» за участі самого Омеляна Антоновича) за підтримки обласної ради, обласної адміністрації та місцевої влади. Попередньо домовлено із керівниками «Фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів» про запрошення на фестиваль лауреатів Фундації і тих, хто особисто знав подружжя, а також духовенство УГКЦ. Мер міста – Володимир Гаразд висловив пропозицію створити організаційний комітет фестивалю до складу якого повинні увійти наукові співробітники музею, дослідники, історики, філологи, літератори, бібліографи, духовенство, члени Клубу краєзнавців та інших установ, які відповідатимуть за заходи, що плануватимуться і проводитимуться до 100-річчя. До цього часу планується встановити пам’ятник подружжю Антоновичів. Питання розташування та зовнішнього оформлення пам’ятника вже обговорювалося на різних нарадах. На даний момент оголошений конкурс на кращу проектну пропозицію. Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в конкурсі. Подробиці на сайті Долинської міської ради.

Такий важливий 2014 рікОскільки того ж року святкуватимемо й 100-річчя відомого долинянина – Верховного Архієпископа Мирослава Івана кардинала Любачівського – Голови УГКЦ, планується встановлення йому пам’ятного знака, а саме меморіальної дошки на фасаді церкви «Різдва святої Богородиці».

Важливо, що в цьому році святкуємо 95 річницю від дня народження почесного громадянина м. Долини, хорового диригента, доктора музикології, Заслуженого артиста України – Мирослава Антоновича. 28 лютого цього року у Львові відбулася конференція присвячена цій даті – «Антоновичеві читання», організована Львівською національною музичною академією ім. М.В. Лисенка, кафедрою музичної медієвістики та україністики і Українським Католицьким Університетом. А Долина планує відзначати 95 річницю у вересні, проведенням урочистого вечора в приміщенні музичної школи естетичного виховання ім. М. Антоновича, приурочивши святкування до приїзду Голландського хору на Україну під час його турне.

Планів багато і всі вони важливі, тому сподіваємося, що нам все вдасться. Запрошуємо до участі в обговоренні та реалізації задумів усіх небайдужих.

Ксенія Данилів,

науковий співробітник

музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).