Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Святий Миколай завітав до музею «Бойківщина»

19 грудня 2014 р., Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відвідав Св. Миколай. Прихід Св. Миколая з нетерпінням очікували, декілька груп старшого і середнього дошкільного віку із садочка «Золота Рибка» зі своїми вихователями, батьками, яких підготувала заступник завідуючої д/с «Золота Рибка» п. Світлана Волковецька, а також багато інших долинян. Гості мали змогу оглянути експозиції музею: зацікавитися, якою може бути великою колекція сірникових коробок та незвичними сувеніри з усього світу (зала Родини Антоновичів), побувати «в льодовиковому періоді», побачити хатинку та тварин льодовикової доби (зал Природи), відвідати «Ляльки бойківського краю» та заглянути до світлиці «Бойківської хатинки» (етнографічні зали музею). Та найцікавішою була зала, де очікувала малеча Святого Миколая. Тут розмістилась велика колекція різноманітних виробів із соломи майстрині із Небилова Юлії Чічак. Дитячі погляди вабили святкові панно на стінах, великого розміру ляльки-обереги із соломи, серія майстерно оздоблених дідухів та пташки, що «літали під стелею». Та все ж центром уваги дитячих оченят була невеличка красуня-ялинка, вбрана «по-бойківськи» – у солом’яні новорічні іграшки. І поки малеча розглядала зірочки, коники, пташок, ангеликів та ляльок, завітав до ялинки Св. Миколай з своїми Ангелами-помічниками. Небесного гостя супроводжували українські школярі з театр-студії «Талант» зі своїми керівниками п. Світланою Петрів та п. Лілею Королюк.

Від Св. Миколая малеча отримала дарунок – «ЛИСТ», який дозволяє дошкільнятам у будь-який день наступного НОВОГО 2015 РОКУ відвідувати музей, щоб поглянути на експонати в улюблених залах. Також всі присутні мали змогу отримати конверт-листівку для написання листа українському воїну на передову. При цьому Св. Миколай пообіцяв, що кожен лист чи вітальна листівка з щирими сердечними побажаннями збереже воїнів від куль і негараздів.

Наприкінці зустрічі всі присутні разом заспівали пісню Св. Миколаю «Ой хто, хто Миколая любить» і пообіцяли Небесному Святому бути добрими, розумними, і в усьому слухатися своїх батьків та вихователів.

Адміністрація музею «Бойківщина» щиро дякує В. О. Лисейку за допомогу в організації цього свята.

Нехай Святий Миколай і в цьому і в наступних роках буде покровителем нашої рідної Батьківщини, героїчного українського війська, наших діточок та звичайно всього українського народу!

Тетяна Гнатковська

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).