Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Свято Бойківського меду і ремесел – 2013 промайнуло

Хоча час святкування Дня міста у Долині припав на останні теплі дні гарячого літа, долинян та гостей міста цьогоріч зустріла перша осіння прохолода. Та це не завадило проведенню великої кількості цікавих триденних заходів, і в тому числі – Свята Бойківського меду та Ремесел.

Вже 7-й рік поспіль Долинський Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів в рамках святкування Дня міста запрошує майстрів давніх та сучасних ремесел Долинщини і сусідніх регіонів на Свято Ремесел. У наше карпатське містечко для того, щоб представити своє ремесло завітали на святкування 55 майстрів вишивки та гачкування, макраме та писанкарства, бісеро- та соломоплетіння, різблярства, живопису, бойківських страв та ін.

Вже другий рік захоплює та потішає нас своєю грою на кобзі та старосвітській лірі гість зі Львова кобзар Молнар Лайош протягом цілого свята.

Для всіх гостей та учасників Свята Бойківського меду та ремесел працювала Бойківська кухня – представлена великим асортиментом бойківських страв родиною кухарів із комплексу громадського харчування «Вигодянка» – подружжям Гошовських Світланою і Петром та їх сином Андрієм Голинець, та бойківською ґаздинею з с. Пшеничник Ганною Керничишин з свіжоприготовленою на відкритому вогні гопкою та кулішем.

На зеленій галявині, де лунала бойківська мелодія гри на кобзі та старосвітській лірі, проходили майстер-класи. Серед них – Богдан Дмитрусь – майстер по гончарству з м. Бережани – показував на гончарному крузі мистецтво народження глиняних тарілок та глечиків. Тут всі охочі могли не тільки самостійно виготовити бойківський керамічний посуд, але придбати для себе будь-який виріб майстра з його міні-крамнички. Водночас майстер по соломоплетінню із с. Церківни Софія Василівна Дмитришин ділилась наукою плетіння солом’яного капелюха. А хто бажав – міг приміряти готові солом’яні капелюхи або ж капелюшки за вибором. Саме ці майстри були відмічені пам’ятними подарунками на згадку про участь у майстер-класах Свята Ремесел – 2013.

Водночас, традиційно, відвідувачі святкувань мали змогу самостійно викувати для себе золотого чи срібного долинара, познимкуватися по бажанню у бойківських строях біля ляльок розміру людського зросту і не тільки, приміряти «срібний ходачок» при бажанні стати «нареченою для долинського бойка» та придбати «бойківську мудрість».

Саме до святкування Дня міста за сприяння Долинської міської ради Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів випустив 5-й збірник наукових статей «З історії м. Долини» і всі бажаючі, поряд з іншою музейною продукцією могли для себе придбати цей примірник.

Також новинкою і відкриттям було для колекціонерів «Туристичної марки України» дізнатися про випуск туристичної марки «Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів» торгової марки Тур Колекшин, що є надзвичайно популярною та презентабельною серед туристичних українських компаній, і саме тут на Святі Ремесел – 2013 її можна було придбати вперше.

Серед майстрів, що вперше побували на Святі – майстри жіночих прикрас зі шкіри (Юлія Рев’юк, м. Івано-Франківськ) та аксесуарів зі шкіри для полювання (Микола Довганюк, м. Болехів), виготовленню прикрас із вовни (Галина Будинкевич, м. Долина) художнього моделювання одягу і вишивки (Марія Бабій, м. Івано-Франківськ), майстер малюнку на склі (Галина Турин), художник з «бодіарту» (художній розпис на тілі)(Артур Єфремов, м. Калуш) та ін.

Перед долинянами та гостями міста на запрошення музею «Бойківщина» виступив зразковий танцювальний ансамбль «Перла», що працює при римо-католицькій парафії м. Долини під керівництвом Галини Регецької з в’язанкою бойківських танців, а саме: «Вишиванка», «Бойківський», «Рушники», «Бойківські коломийки», та з піснею про Долину юна солістка Андріана Озгович.

Всі відвідувачі та гості Свята Бойківського меду та ремесел і загалом святкування Дня міста мали змогу проголосувати за талановитого за всіх майстра, вибрати найвишуканіші вироби та найсмачнішу бойківську страву. Таким чином гості Свята визнали найталановитішим майстром – різбляра Марію Фізер керівник гуртка Станції Юних Техніків, відповідно щодо найкреативніших виробів переможця – майстра біжутерії з полімерної глини Віталія Галяса із с-ща Вигоди, а найсмачнішою бойківською стравою – токан ґаздині Ганни Керничишин із с. Пшеничник.

Наприкінці Свята бойківського меду і ремесел була організована благодійна акція під гаслом «Цеглинка до цеглинки – благодійність у кожному серці» по збору коштів серед майстрів на проведення «Свята бойківського меду і ремесел-2014» – купівля пам’ятних цеглинок коштовністю у 5, 15, 50 та 100 гривень. При цьому, ніхто не відмовлявся придбати цеглинки, а навзаєм по вибору – майстри вносили свої пожертви як грішми, так і у вигляді власних виробів. Особливу подяку за спонсорську допомогу музею «Бойківщина» у вигляді пам’ятного подарунка отримав гончар з Івано-Франківська Любов Рум’янцева.Свято Бойківського меду і ремесел – 2013 промайнуло

До речі, всі майстри Свята Ремесел отримали значок, як згадку про музей «Бойківщина», Свято Ремесел – 2013, День міста. До того ж, хто б хотів ще придбати собі таку пам’ятку – вони ще є в продажі.

Адміністрація музею «Бойківщина» щиро дякує всім учасникам концертної програми свята. Приємно відзначити також підприємця Віталія Микитин за надану спонсорську допомогу.

Нам не зупинити відлік часу, так як і не подовжити теплі дні улюбленої пори року. Та все-таки скупчення великої групи творчих людей та об’ємної маси позитивної енергії розігнали сірі хмари над містом, яке святкувало своє День Народження і всім, хто приймав у цьому щиру участь – було тепло, затишно і сонячно. Нехай же так буде завжди!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).