Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

«Стелися стежино вишиванок моїх»

28 січня 2017 р. у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів розпочала роботу виставка «Стелися стежино вишиванок моїх» долинської майстрині вишивки Лідії Витвицької.

Майстриня вишиття Лідія Витвицька (1980 р.н.) народилась у м. Долині. Ремеслу навчилась від матері. Свої перші вишиті картини були створені у 2000 році. Протягом трьох останніх – учасниця бойківського фесту «Свята Ремесел» у м. Долині. Багато робіт як подарунки осіли в оселях друзів, родичів. Крім цього напрямку українського  народного мистецтва, п. Лідія творчо працює над створенням власної колекції дитячих м’яких іграшок.

Перша персональна виставка вишивальниці налічує близько 30 вишитих картин середнього та малого розміру. Тематика робіт: ікони, світ дитинства та розмаїття квітів, улюблені тварини. Під час споглядання – картини Лідії Витвицької випромінюють сонячне тепло, оптимізм та передають  характерні особливості звичаїв та традицій карпатського краю.

«… Промінчики сонця пробиваються крізь верховіття сосен. Карпатські краєвиди, подих вітру з мальовничих гір надає наснаги. Серед чудової природи розкинулось моє рідне місто Долина. Тут я народилась і виросла, вийшла заміж і народила чудових дітей.

З дитинства люблю вишивки. А коли підросла – сама взялась за голку з ниткою. Із тих пір вишиваю свої вишиванки  черпаючи натхнення від пахощів квітів та цвіту вишні,  мальовничої природи Карпат. «Біжи, моя голочка з ниткою білим полотном, малюй казкові картини, в яких зібрана вся моя любов до Бога, дітей, природи та рідного краю…»» //Лідія Витвицька//

Виставка колекції вишиванок «Стелиться стежина вишиванок моїх» триватиме до 28 лютого ц.р.

Щиро запрошуємо до ознайомлення з творчістю долинської вишивальниці!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).