Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Смачно жити – велика наука

Смачно жити – велика наукаПерші льодяники на паличці з’явилися дуже давно. Історики стверджують, що аналоги льодяників були ще у древніх єгиптян, китайців і арабів. Вони виготовляли цукерки з горіхів, фруктів, цукатів, які занурювали в мед. Він служив натуральним консервантом. Далі ласощі насаджували на маленькі палички для зручності.

У Європі льодяники з’явилися в XVII столітті.

Довгі роки льодяники вважалися своєрідним смачним сувеніром. Їх робили вручну.

Смачно жити – велика наукаМасове виробництво льодяників почалося тільки в XX столітті. Справжньою революцією став винахід карамельок. Перший серійний випуск «паличок з карамеллю» стався в 1908 р.

Джордж Сміт – власник знаменитої кондитерської фабрики« Bradley Smith », вважається автором сучасних льодяників на паличці. У 1931 р він успішно зареєстрував товарний знак «lollipop».

У світі існують тисячі найрізноманітніших видів, смаків і форм карамелі на паличці: з жувальними гумками усередині, з ментолом, з рідким шоколадом, фруктами.

Смачно жити – велика наука5 жовтня у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбувся майстер-клас виготовлення льодяників «Бойківський смаколик». Учасники заходу дізналися багато цікавого про процес виготовлення солодощів в домашніх умовах та навчилися їх виготовляти власноруч.

При мінімальній кількості інгредієнтів та інвентарю, які використали для виготовлення смаколиків, отримали чудові натуральні ласощі.

Смачно жити – велика наукаОтже, для приготування цукерок ми використали такий інвентар: електро плиту, каструлю, форми для цукерок та палочки чи зубочистки.

І застосували такі інгредієнти: цукор, воду, лимонний сік, олію, харчові барвники.

Сироп готується просто. В посуді ми змішали 150 г цукру та 25 мл води. Суміш довели до кипіння, після чого вогонь зменшили на мінімум і продовжили варити карамель. Коли вона набула золотистого кольору добавили 0,5 ч. л лимонного соку та харчові барвники. Процес варіння Смачно жити – велика наукакарамелі зайняв приблизно 30 хв. Готовність карамелі провіряли простим методом капнувши невелику кількість сиропу у холодну воду, тоді наша капелька перетворилася на льодяник.

Для виготовлення фігурних льодяників ми використали силіконові форми та ложки, які змастили олією.

Розливши сироп по формах ми занурили їх у воду та залишили для вистигання. Допоки переглядали мультфільм «Солодке життя» наші смаколики вистигли і ми змогли зразу ж насолодитися їх смаком.

З великим задоволенням цукерками ласували як дорослі так і діти.Смачно жити – велика наука

Робити солодощі в домашніх умовах легко, просто і цікаво. А головне – смачно! Спробуйте і переконаєтеся в цьому самі.

Мар’яна Кальмук-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).