Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Сакральна Бойківщина очима Олега Костецького

Не кожен вірить слову,

не кожен вірить живопису,

але кожен вірить фотографії

Ансель Адамс

У часі величного свята Верховних Апостолів Павла і Петра, у приміщенні Долинського краєзнавчого музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, відбулося відкриття першої персональної фотовиставки члена Долинського народного фотоклубу «Промінь» Олега Костецького – «Бойківська святиня», що об’єднала довкола себе як шанувальників так і справжніх майстрів мистецтва фотографії.

Олег Костецький є корінним долинянином. У свій час закінчив Долинську художню школу, що зародило в ньому любов до мистецтва. Навчався у Болехівському лісогосподарському технікумі-ліцеї, що дало поштовх до обрання майбутньої професії – ландшафтного архітектора. Удосконалити цю професію вирішив у Національному лісотехнічному університеті України (м. Львів), який закінчив у 2002 р. Відтоді займався творчою роботою: працював ландшафтним дизайнером та дизайнером-проектувальником меблів.

Захоплюючись фотографією ще з 5 класу, професійно почав займатися фотомистецтвом тільки у 2009 р., вступивши до Долинського народного фотоклубу «Промінь». Ось уже 4 роки разом із іншими членами клубу приймає участь у міжнародних та всеукраїнських фотоконкурсах, клубних виставках, фотопленерах, творчих зустрічах та інших заходах.

Протягом останніх 3 років фотографував храми України, та зокрема Бойківщини, результатом клопіткої праці і стала фотовиставка «Бойківська святиня».

Представлені фотографії дозволили всім присутнім поринути у сакральний світ славетної бойківської землі, заново відкрити для себе символи духовності Карпатського краю, ще раз віднайти в серці почуття преклоніння перед неоціненним надбанням бойків – християнськими храмами.

Словами привітання зустріч розпочала директор музею «Бойківщина» Тетяна Сенів, зауваживши, що фотовиставка сакральної тематики вперше виставляється в стінах музею.

Парох церкви Св. Василія (с.Ангелівка), член «Клубу краєзнавців» о. Михайло Хомин, взявши слово другим, побажав автору виставки творчих успіхів на обраному шляху.

На жаль, в цей радісний день серед присутніх не було голови ДНФ «Промінь» Юрія Черневого, тому свято продовжилося виступом члена художньої ради ДНФ «Промінь» Євгена Белоуса. Він, як професійний фотограф, високо оцінив творчі доробки автора виставки, висловивши слова підтримки та захоплення, а також звернув увагу на роль в творчості п. Олега його дружини Юлії.

Члени Національної Спілки журналістів України: редактор газети «Свіча» – Ярослав Савчин та письменник, член «Клубу краєзнавців» – Іван Ярич у своїх привітаннях також віддали данину таланту і ентузіазму фотографа.

Вдячність винуватцю свята висловив і Тарас Маланюк, митець за покликом душі, викладач Прикарпатського національного університету Інституту туризму, член Національної Спілки краєзнавців України, за те, що автор виставки перетворив мить у вічність, та популяризував памятки архітектури рідної землі. На згадку про зустріч п. Тарас передав у фонди музею книгу з фотографіями м. Івано-Франківська, співавтором якої є він сам.

Фотограф Любомир Мелешко, який був одним із перших членів фотоклубу «Промінь» у 70-х рр. приєднався до привітань та напророкував автору велике майбутнє в царині фотомистецтва.

Всі гості свята мали змогу не тільки милуватися світлинами виставки і спілкуватися з їх автором, а й переглянути віртуальну виставку творчих доробків митця на різноманітну тематику.

Цього дня мистецькі роботи п. О. Костецького набули широкого схвалення і визнання. Неповторні, як саме життя, вони не залишили нікого байдужими, адже в кожну з них автор майстерно вклав частинку своєї душі, намагаючись привернути увагу до величі і краси сакральних пам’яток Долинщини.

P.S. Фотовиставка «Бойківська святиня» триватиме до 12 серпня 2013 р., тож всі бажаючі мають унікальну нагоду торкнутися серцем до славетного «сакрального літопису» Бойківщини.

Член ДНФ «Промінь»

Марія Юсип

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).