Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Різдво починається…

Різдво починається день усміхається
Пташка на гілці калини гойдається
Діти все ходять, колядки співають
То святкувати Різдво починають
Разом із дітьми колядки співають.
А коли землю всю ніч огортає
Янголи в небі ще довго співають

Різдво вже почало свою радісну ходу по планеті з колядами і вертепами і не забариться з приходом до України, до нашого засніженого бойківського краю, до м. Долини та її околиць. А ми з радістю чекаємо і готові зустріти різдвяні свята, про що переконливо свідчить вечірнє місто з запаленими вогнями новорічних ялинок.
Різдво в Західній Україні пов’язане з віковими традиціями, з 28 листопада по 8 січня триває піст. Діти вивчають колядки, щоб потім під вікнами осель колядувати і славити народження Ісуса. За сучасним Григоріанським календарем Україна буде святкувати Різдво 7 січня, а 25 грудня його вже святкують римо-католики.
В цей особливий день, 25 грудня, музей «Бойківщина» з Лолинським аматорським колективом «Лолинянка» вирішила влаштувати розколяду.
Відкривала захід науковий співробітник музею Тетяна Гнатковська привітавши всіх з наступаючими різдвяними святами і Новим роком.
Зауважила, що велику частку в різдвяних святкуваннях займає прослава народження Ісуса в різдвяних піснях або ж іншими словами – колядках. І саме для цієї мети – поколядувати, принести частку доброї новини до долинських сердець приїхала «Лолиняночка» (жіночий колектив колядників, які вже виступають близько 30 років) та «Вертеп» під керівництвом завклубом с. Лолин Галини Іванівни Горячек і музичним керівником Мироном Даниловичем Кузьмичем. Завдяки їм, присутні мали можливість почути стародавні бойківські колядки, які зараз вже і не почуєш, до прикладу «Днесь поюще», «Витай Ісусе», «Мала матінка одну донечку». Цікавинкою на заході було пригощення пампушками, які люб’язно погодилася спекти голова Долинського товариства «Бойківщина» Дарія Бібик.
З словом виступав і о. Михайло, наголосивши, яка важлива в наш час ця праця популяризувати та розповсюджувати стародавні народні традиції.
Взявши слово директор музею – Тетяна Сенів щиро подякувала всім присутнім за участь у розколяді, побажала в новому році щастя, благополуччя, міцного здоров’я запропонувала завершити свято спільною колядою «Нова радість стала».
Після закінчення розколяди кожен з присутніх мав нагоду сфотографуватися на згадку в столітніх бойківських костюмах. Кожен бажаючий матиме змогу сфотографуватися в автентичному одязі протягом різдвяних свят.

Христос ся рождає! Славімо Його!

Адміністрація музею

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).