Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Реальність крізь призму об’єктива Івана Ярича.

“У фотографа незвичайна професія:

він знаходить щось перш,

ніж люди встигнуть це втратити”
Франк Карсон

«Талановита людина, талановита в усьому» – саме такий вислів зринає в пам’яті, коли дивишся на серію робіт фотовиставки Івана Ярича «Мить. Профіль і анфас». Іван Ярич – знаний як автор 16 книг краєзнавства та гумору, редактор газети з багаторічним досвідом роботи, член Національної спілки журналістів України, член Клубу краєзнавців при музеї «Бойківщина», почесний член фотоклубу «Промінь», постає для нас в новому світлі, як автор персональної фотовиставки.

Як розповідає сам фотомитець, бажання фотографувати  з’явилося в нього ще в ранньому віці. Під час навчання в будівельному училищі в місті Свердловськ в Луганській області Івану Якимовичу випала чудова нагода спробувати себе в ролі фотографа.  Позичивши фотоапарат в старших друзів з навчального закладу юнакові  вдалося не тільки пофотографувати, а й безпосередньо самостійно працювати над обробкою знімків в фотолабораторії. Тогочасний процес творення фотографії вимагав значних затрат часу та технічних навичок, а вже потім творчого підходу, отож фотографування в Івана Ярича змінилося іншими захопленнями, та  бажання дивитися на навколишній світ через об’єктив фотокамери залишалося й надалі… Минав час… З появою цифрової фототехніки, коли вже фотограф постає «режисером миті», він знову поринає у світ фотомистецтва. Результатом творчих пошуків, стали чудові світлини, які дозволили сформувати першу персональну фотовиставку «Мить. Профіль і анфас», що презентується в музеї «Бойківщина».

Фотографія – це справжнє мистецтво, яке має свої тонкощі та секрети, тож надати їй змісту, наповнити її, може тільки людина, що має живу творчу уяву. Роботи Ярича відзначаються глибиною змісту, цікавими ідеями, філософсько-психологічними поглядами на життя. Через фотографії автор ділиться з нами миттю побаченого, що зафіксував об’єктив його фотокамери і що ми у вирі повсякдення часто не зауважуємо. Світлини фотовиставки, зокрема: «Смерекові струни», «Барви осені», «У Долині сонце сходить» дозволяють по-новому оцінити красу мальовничих карпатських краєвидів; такі роботи, як: «Не спокушай», «Лауреат шнобелівської премії» – доносять до глядача певні смішні моменти; фотографії  «Мереживо років», «Memento mori», «Спочило сонце на Хресті» – спонукають до роздумів про вічне; «Відблиск», «Віртуальний іконостас» – відображають багатопланову композиційно-сюжетну сутність буття, що свідчить про високий рівень професіоналізму та майстерності їх автора.

Захоплені погляди, щирі посмішки, які виникають у відвідувачів фотовиставки свідчать про те, що побачене їх здивувало і схвилювало, адже все, що зроблено з любов’ю та натхненням, знаходить віддзеркалення в людській душі.

Марія Юсип, фотоклуб «Промінь»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).