Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

“Промінь” – народний аматорський

"Промінь" - народний аматорськийПриємною звісткою наприкінці року поповнились здобутки мистецької Долинщини. Місцевому фотоклубу «Промінь» (керівник Юрій Черневий) рішенням управління культури облдержадміністрації присвоєно звання «народний аматорський».
Звичайно, це велика радість для долинських фотомитців, які практично лише понад рік тому зорганізувались у творче об’єднання. Але час цей був досить продуктивним як для творчої роботи кожного з членів клубу, так і в демонстрації своїх результатів через виставкову діяльність, пленери, зустрічі, дебати про сучасне світливство.
В складі фотоклубу як досвідчені митці, котрі мають серйозні творчі напрацювання, участь у престижних виставках, нагороди, так і талановита молодь. Членом «Променя» є й волонтер Корпусу Миру Робін Ілейжер, яка свого часу стала одним з ініціаторів ідеї створення цього фотомистецького об’єднання. Адже коли місцеві фотографи зібралися для зустрічі з Робін, яка також професійно фотографує, їй було цікаво дізнатися, чим займаються наші фотографи. Саме тоді вже добре знаний фотомаестро Юрій Черневий запропонував зробити зустрічі регулярними і започаткувати клуб. Цю ідею підтримав міський голова Володимир Гаразд, директор музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів Тетяна Сенів і фотоклуб «Промінь» розпочав свою діяльність. Назву ж вирішили в результаті спільних пошуків і обговорень відродити від колись вже існуючого в Долині фотоклубу.
Згодом фотомитці презентували свою першу колективну фотовиставку. За нею творчою рікою полились презентації, конкурси, вернісажі з маркою «Променя». Долинські фотоаматориу крім Долини презентували свої твори у Дрогобичі, Івано-Франківську, брали участь у спільних фотоклубівських виставках.
Важливою сторінкою в діяльності молодого творчого об’єднання став і вихід у світ першого колективного каталогу робіт фотоклубівців, та ще й у видавництві «Світло й Тінь» відомого в Україні і світі майстра світливства Василя Пилип’юка. Василь Васильович, до честі «Променя», особисто побував у Долині на презентації виставки і каталога членів клубу.
Зараз долинські фотомитці у нових серйозних пошуках самовиразу своєї творчості. Із задумів будуть нові цікаві виставки, нагороди. Вже ведеться робота над підготовкою наступного об’ємнішого каталога клубівців. Двері фотоклубу «Промінь» також відчинені для молодих фотомитців, для них навіть планують створити фотокурси для опанування мистецтва фотографії. А це основа для відкриття нових талановитих імен, створення оригінальних творів, збагачення слави Долинщини.

Ярослав САВЧИН, «Свіча».

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).