Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Поки що єдиний!

19 жовтня в м. Івано-Франківську відбулася звітно-виборча конференція обласної організації національної Спілки краєзнавців України, яка нараховує 92 члени. У її складі 3 академіки, 19 докторів і професорів наук, 20 кандидатів наук, 4 заслужених діячів науки і техніки України, 6 заслужених працівників культури і 3 заслужених працівників освіти України, 3 лауреати премії ім. Д. Яворницького.

Під егідою Спілки проведено чимало заходів наукових досліджень, видано понад 100 книг з історії Прикарпатського краю тощо. Членами обласної організації краєзнавців є такі відомі широкому загалу особистості як Володимир Грабовецький, Володимир Качкан, Микола Кугутяк, Ігор Цепенда, Петро Арсенич, Богдан Гаврилів, Євген Баран, Вікторія Плахта та ін..

Конференція переобрала головою обласної організації Національної Спілки краєзнавців України Миколу Юрійовича Косила.

Цього року членом цієї організації став і брав участь у звітньо-виборчій конференції поки що єдиний із Долинського р-ну громадський діяч, почесний голова товариства «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка Степан Янковський. Цього дня йому було вручено відповідне посвідчення і значок, а також у звітній доповіді добрим словом згадано його працю. До цієї авторитетної Степан Степанович призначений цілком заслужено. Адже він не тільки ініціатор і організатор потужного районного об’єднання ТУМ ім. Т.Г. Шевченка («Просвіта»), а й був замісником та організатором будівництва у місті пам’ятника «Борцям за Українську Державу», музею «Бойківщина», реконструкції і реставрації Церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Допоміг не тільки виділенням для «Просвіти» просторого приміщення, а й спорудження у ньому криївки УПА. Опублікував багато дослідницьких статтей на суспільно-політичні та краєзнавчі теми, рецензії на видані книги. Завдяки йому вийшла у світ і книжка «Зірниця національного відродження». Жоден культурно-освітній і громадсько-політичний захід не обходився без його активної участі. Очолив Клуб краєзнавства, який серед іншого видав чотири збірники «З історії Долини». шкода, що в роботі клубу, який діяв при музеї, не бере участь кожен учитель історії загально-освітніх шкіл.

Та сподіваюсь, що з часом до праці з українського національного відродження, краєзнавства, вивчення історії Долинщини та збору матеріалів для музеї залучаться нові ентузіасти, творча інтелігенція, краєзнавці, учителі, молодь.

Що ж Степану Янковському наснаги на ниві просвітництва і краєзнавства, плодотворної співпраці з працівниками освіти, культури, духовенством, журналістам бажають працівники музею «Бойківщина», друзі по цеху та однодумці.

Тетяна Сенів,

директор музею «Бойківщина»

Тетяни і Омеляна Антоновичів

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).