Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Побачила світ монографія “Історія Долини”

Побачила світ монографія “Історія Долини”У вівторок, 20  жовтня, у великому залі засідань адмінбудинку  відбулася  презентація історико-краєзнавчої монографії  “Історія Долини”, підготовленого до видання членами Клубу краєзнавців та науковими працівниками Долинського краєзнавчого музею Тетяни і Омеляна Антоновичів. В книзі поміщено матеріали життєпису міста від найдавніших часів і до сьогодення. Структура  цього історико-краєзнавчого  видання складається з передмови, п’яти тематичних розділів: «Природа», «Скрижалями історії», «Культура і духовне життя», «Етнографічна палітра», «Охорона здоров’я, спорт, туризм» та післямови.

«Ця книга буде адресована українській молоді, студентству, краєзнавцям, науковцям, вчителям, простим жителям краю, усім, для кого українська регіональна історія дає наснаги до суспільної праці у вивченні витоків першотворення малої батьківщини», – йдеться в анотації.

Побачила світ монографія “Історія Долини”Монографія побачила світ за ініціативи міського голови Володимира Гаразда та фінансової підтримки Долинської міської ради.

Видати таку книгу в наш непростий час – то великий здвиг. Але є розуміння того, що пишемо історію сьогодні – маємо майбутнє завтра.

Видання побачило світ у МПП «Таля (Брошнів). Воно є досить об’ємним – 374 сторінки, якісний папір, гарне оформлення, кольорова вкладка зі світлинами. Долина має тисячолітню історію, та до цього часу не було жодної україномовної книги, яка б розповідала про історію міста від її витоків і до сьогодення. Хто хотів досліджувати історію рідного міста, послуговувався не чисельними працями польських авторів.

З визначною подією в історії міста учасників презентації привітав ансамбль «Перла» римо-католицької парафії міста (керівник Галина Регецька).

Побачила світ монографія “Історія Долини”Далі до привітального слова був запрошений керівник авторського колективу, історик-науковець Андрій Королько. Він розповів про особливості праці над підготовкою видання до виходу у світ, зазначивши, що така книга пишеться не один рік часу, а також висловив думку про те, що вона є фундаментом для майбутніх перевидань. Далі до слова був запрошений автор ідеї, міський голова Володимир Гаразд. Він наголосив на тому, що вихід цієї книги – це данина пам’яті тисячам відомих і невідомих борців за наше право жити у вільній соборній Українській державі. Окрім того, чим краще ми знатимемо своє минуле, тим міцніше і впевненіше будемо почуватися на рідній землі. Безперечно, книга стане незамінною для проведення уроків краєзнавства у школах, знайде чільне місце на полицях бібліотек. Задум видати книгу про історію Долини виник декілька років тому. «Я поставив собі завдання: краєзнавчий музей має бути не лише хранителем фондів, він повинен стати «живою» установою, науково-дослідницьким центром. Згодом був заснований Клуб краєзнавців, почалось видавництво збірників «З історії Долини». Побачила світ монографія “Історія Долини”Після виходу чергового збірника я подумав, що час працювати над змістовнішим виданням – книгою, яка б вмістила на своїх сторінках всю історію міста», –  розповів Володимир Гаразд.

Далі до виступів були запрошені голова Клубу краєзнавців, Почесний голова районної організації ВУТ «Просвіта», член Національної спілки краєзнавців України Степан Янковський, письменник, автор багатьох історико-краєзнавчих видань Михайло Борис та старший науковий співробітник музею Іван Матіїв. Вони згуртували довкола себе інших авторів,  виконали значний обсяг кропіткої роботи – вичитування, правки, уточнення, додаткові матеріали, пошук фотоматеріалів, верстку. Їм, а також журналісту й краєзнавцю Івану Яричу (не зміг  бути присутнім на презентації) міський голова подарував перші примірники книги, а також грошові премії.

Побачила світ монографія “Історія Долини”До речі, Іван Матіїв повідомив приємну новину: на початку листопада побачить світ його 276-сторінкова книга «Становлення та розвиток шкільництва в Долині», де використано понад півсотні рідкісних світлин та майже тисячу джерел.

Доброї долі в книжковому світі бажали «Історії Долини» представник управління культури, національностей та релігій Івано-Франкіської ОДА Галина Брицька, науковець Михайло Паньків, відомий громадсько-політичний діяч, голова Івано-Франківської обласної організації ВУТ «Просвіта» Степан Волковецький, письменниця Надія Дичка, заступник директора з наукової роботи Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Галина Горбань, редактор газети «Свіча», член Національної спілки письменників України Ярослав Савчин, голова районної організації ВУТ «Просвіта» Василь Олійник,науковець, педагог, знаний фотомайстер Юрій Черневий.

Побачила світ монографія “Історія Долини”Наприкінці  презентації  авторам  колективної монографії  та учасникам  презентації міський голова Володимир Гаразд  подарував примірники та запросив до спільної пам’ятної світлини.

…  «Історія Долини»  помандрувала до людських душ і сердець. Цього дня вона поїхала до Івано-Франківська, Тернополя, Львова, музею історії Болехова імені Романа Скворія. Скоро книга з’явиться в бібліотеках та навчальних закладах міста. Кожен книголюб може придбати її для своєї бібліотеки в краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

Побачила світ монографія “Історія Долини”

Адміністрація музею “Бойківщина”

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).