Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Передвеликодні приготування

Передвеликодні приготуванняХоча надворі ще прохолодно, але ми вже в передчутті наближення весни, яка несе нам тепло, сонячність, свіжість і святковість. Вже з 23 лютого християнський світ увійшов у Святий і Великий піст, котрий духовно готує християн до величного весняного свята – Воскресіння Христового, яке святкуватимемо 12 квітня.

Традиції, що передаються від покоління до покоління набувають особливої сили та значення в житті кожної людини. Водіння гаївок і веснянок, розпис писанок, випікання пасок, вишиття нового рушничка до великоднього кошика – це всі ті пасхальні традиції і звичаї наших дідів і прадідів, котрі кожного разу сприяють нашому духовному відродженню.

Протягом всього Страсного тижня, що передує Великодню, ще здавна відбувалися основні приготування до свята, у тому числі прибирання та побілка будинків, жінки пекли спеціальний пасхальний хліб (паску), фарбували і розписували яйця, запікали поросят (на Україні і в Білорусії). Великодні страви освячували в церкві зазвичай напередодні свята або в перший день Великодня. Чоловіки протягом Страсного тижня займалися заготівлею дров для пасхального багаття, запасали корми для худоби, та інше.

Писанка має особливе значення у це велике свято. Писанка – древній оберіг для людини та її оселі, розписане чарівними знаками яйце. Це дивовижне послання з правіків від наших пращурів, які заклали в писанку знання про Закони Всесвіту.Слово «писанка» походить від слова «писати», за допомогою древніх магічних знаків-символів на ній записують образи-послання, молитви, що йдуть з глибини серця. Тому писанку називають в народі «листом до Бога». Писали в такій черговості: перша писанка – для Бога ,друга – для роду, третя – для чоловіка, четверта – для діток, п’ята – собі.

Традиції, а надто ті, які втілювалися в життя саме перед Великоднем, завжди були в особливій пошані, адже в них з покоління в покоління передавалися духовні та культурні здобутки нашого народу, вони змушували замислитись над тим, що є для нас справжніми цінностями.
Отож, щоб гідно зустріти свято Пасхи краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів запрошує всіх бажаючих поринути в світ звичаїв та традицій.

У музеї ви зможете переглянути тимчасову експозицію колекції писанок різних майстрів.

Розпочнуться наші приготування майстер-класами з писанкарства. 2-3 квітня розписувати писанки воском вас навчатимуть Керничишин Ганна та Долішня Марта.

В суботу, 4 квітня відбудеться Майстер-клас для дітей по виготовленню Великодньої “верби”. Організатори заходу – Анжеліка Стандіо, Ольга Лісткова, Анастасія Мумінова. Кожен бажаючий, попередньо записавшись, зможе створити чудову вербну композицію а в неділю освятити її.

6 і 8 квітня можна навчитись писанкарству від майстрів Круліковської Галини та Сподар Оксани.

А 9 квітня на площі біля музею «Бойківщина» кожен бажаючий зможе малювати писанка-графіті на асфальті, навчитися водити гаївки з Регецькою Галиною, також запрошуємо до спільного розпису великих великодніх Бойківських писанок на площі перед музеєм. Традиційно у рамках заходу «Передвеликодні приготування», уже 2 роки поспіль на площі біля музею «Бойківщина» відбувається прикрашання великоднього дерева.Кожен бажаючий може принести з дому свою писанку і долучитись до прикрашання великоднього дерева.

Також усіх бажаючих запрошуємо взяти участь у передвеликодньому флешмобі-опитуванні «Великоднє привітання». Усі, кому не сидиться вдома, хто хоче гарно провести час приходьте на площу до музею «Бойківщина» і візьміть участь у заході.

Відвідування майстер-класів можливе за попереднім записом!

Записи проводяться за тел. 2-79-00

Пропонуємо вам розклад заходів, які будуть проводитися у музеї «Бойківщина».

Дата проведення заходу Захід Місце проведення Час проведення Вартість
2 квітня Майстер-клас з писанкарства (воском) Конференц-зал музею «Бойківщина» 15:00 7грн.
3 квітня Майстер-клас з писанкарства (воском) Конференц-зал музею «Бойківщина» 13:30 7грн.
4 квітня Майстер-клас по виготовленню Великодньої “верби” Конференц-зал музею «Бойківщина» 13:00 безкоштовно
6 квітня Майстер-клас з писанкарства (воском) Конференц-зал музею «Бойківщина» 11:00 7грн.
8 квітня Майстер-клас з писанкарства (воском) Конференц-зал музею «Бойківщина» 12:00 7грн.
9 квітня Малювання писанок-графіті на асфальті Площа перед музеєм «Бойківщина» 14:00
9 квітня Гаївки з Регецькою Галиною Площа перед музеєм «Бойківщина» 14:00
9 квітня Розпис великих великодніх писанок Площа перед музеєм «Бойківщина» 14:00
9 квітня Прикрашання великоднього дерева Площа перед музеєм «Бойківщина» 14:00
9 квітня Передвеликодній флешмоб-опитування Площа перед музеєм «Бойківщина» 15:00

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).