Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Пам’яті д-ра Омеляна Антоновича

Пам’яті д-ра Омеляна Антоновича6 лютого 2016 р. минає 102-а річниця від Дня народження славного долинянина, відомого мецената і благодійника Омеляна Миколовича Антоновича.

Так склалася доля, що будучі за кордоном, у Німеччині, він зустрів свою другу половинку Тетяну Терлецьку (д-р медицини), а після одруження з п. Тетяною  (15 червня 1946 р.), подружжя емігрувало до Америки (11 грудня 1949 р.).

Саме у Сполучених Штатах у грудні 1980 р. було засновано не державний благодійний  фонд – «Міжнародну Фундацію Омеляна і Тетяни Антоновичів».

До цього часу Премії із Фундації отримують люди небайдужі до України, українофіли, визначні українські літератори і науковці, як у діаспорі, так і в Україні, іноземні вчені-україністи, політичні діячі, що сприяють поширенню об’єктивних знань про Україну у світі.

У 2004 р. в Києві Омелян Антонович був нагороджений дипломом «Галицький лицар–2003» за «визначні досягнення та звеличення Галичини в номінації меценат». У 2008 р.  – Указом Президента України став переможцем Першого Національного конкурсу «Благодійник року–2007» та був нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Значні кошти вкладено у розвиток бібліотечної системи для студентів вищих закладів: у Києві – Національний університет «Києво-Могилянська Академія», у Львові – Наукова бібліотека ім. В. Стефаника.

Майбутні покоління долинян також із гідністю оцінять благодійний вклад Омеляна Антоновича.

Пам’ять про борців за незалежність України, як і Омеляна Антоновича власна боротьба – увіковічена в гранітному постаменті «Борцям за Українську Державу», який зустрічає гостей з трьох далеких доріг, як Ангел-Охоронець і Покровитель міста (збудований у 2002 р. за благодійні кошти).

Християни, парафіяни церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яка розташована в старій частині міста, завжди будуть пам’ятати ім’я благодійника, який вклав кошти на відбудову та ремонт цієї церквиці.

Гості мальовничого прикарпатського містечка будуть згадувати долинський край, відвідавши музей, який побудований на кошти подружжя благодійників і носить назву – Долинський краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів.

З 2014 р. щодня всіх відвідувачів музею і туристів Прикарпаття пам’ятник Тетяни і Омеляна  Антоновичів зустрічає і проводжає. І так буде завжди.

Всі добрі справи долинянина д-ра Омеляна Антоновича не можна одразу перелічити.

Та ми завжди будемо пам’ятати людину надзвичайного сильного духу, якого не зламали ні політичні терори, ні злидні, ні еміграція до чужої країни, з його патріотизмом і такою великою любов’ю до неньки України та рідного краю.

Адміністрація музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).