Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

о. д-р Богдан Прах – лауреат премії Міжнародної фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів 2016 р.

о. д-р Богдан Прах – лауреат премії Міжнародної фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів 2016 р.Цього року лауреатом премії Міжнародної фундації Тетяни і Омеляна Антоновичів став ректор Українського католицького університету о. д-р Богдан Прах за книжку «Духовенство Перемиської єпархії та Апостольської адміністрації Лемківщини: у 2-х томах. Том 1: Біографічні нариси (1939-1989). Том 2: Документи і матеріяли (1939-1950)».

Церемонія вручення нагороди відбулася 22 жовтня в Посольстві України в США.

Праця отця Богдана Праха присвячена історії Перемиської єпархії й Апостольської адміністрації Лемківщини в буремний і трагічний період 1939-1989 рр. Це були роки, коли Церква пережила воєнне лихоліття, радянські, німецькі та польські репресії й насильну ліквідацію, ув’язнення, заслання та депортації духовенства і вірних.

Робота над книгами тривала понад 20 років.

У поясненні до премії зазначено, що це «збірка дбайливо підготованої  інформації про греко-католицьке священство Української Католицької Церкви Перемиської єпархії та лемківських земель». Автор розшукав, зібрав, упорядкував і розшифрував цінні, а часто й крихітні матеріали та свідчення. Він створив багатий збір первинних документів, з яких скористає не один науковець, дослідних і письменник:

«Немає жодного сумніву в гідності цьогорічного домінанта, –  сказала д-р Богачевська-Хом’як. – Його трудолюбиве життя – відкрита книжка справжнього відданого служителя Христового. Правдивий пастир не тільки за престолом. Пастир, який живе серед людей. Служить не собі, а людям. Його характеризують не слова, а вчинки. Цілеспрямовані та добре обдумані. А відтак – завжди ефективні. Він віддзеркалює відданість науці. Відданість праці над втілення тієї науки.»

У подячному слові отець Богдан Прах зазначив, що робота над дослідженням була масштабною. За роки роботи в архівах та спілкування вдалося зібрати 5 тис. свідчень, 100 тис. архівних матеріалів. «Для мене було важливо, щоб пам’ятник людям, які були перед нами, таки постав у вигляді цієї книжки. Коли ми з дружиною відкривали сторінки архівних документів, у яких була надзвичайно велика трагедія та, водночас, ще більша сила людського духу, це нас захоплювало», – каже о. Богдан.

Довідка про Фундацію Тетяни і Омеляна Антоновичів

Подружжя Омелян і Тетяна Антоновичі створили свою Фундацію наприкінці 1980 року у Вашингтоні, де вони тоді жили. Метою Фундації є «допомагати розвиткові культури України, включно, але не лише, із такими галузями, як українська література, історія, релігія, гуманітарні науки. Спонукати, підтримувати і заохочувати досягнення і цих ділянках і підтримувати порозуміння між українськими та американськими народами».

Премію Фундації вручають щороку.

За роки існування Фундації Антоновичів було вручено понад 60 премій, серед лауреатів якої були такі відомі в літературі та науці постаті, як: Орест Субтельний, Дейвід Сондерс, Роберт Конквест, Збігнєв Бжезінський, Богдан Гаврилишин, Ярослав Дашкевич, Юрій Андрухович, Ліна Костенко, Оксана Забужко, Богумила Бердиховська, Тімоті Снайдер, владика Борис Ґудзяк та ін.

Адміністрація музею “Бойківщина”

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).