Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

«Нехай Божа мудрість поведе нас!»

«Нехай Божа мудрість поведе нас!»29 липня 2015 р. минає 150 років від Дня народження митрополита Андрея Шептицького. Українська греко-католицька церква проголосила 2015 рік – Роком  митрополита А. Шептицького.

«Нехай Боже мудрість поведе нас!» – такими словами звернувся Глава Української греко-католицької церкви о. Святослав Шевчук до християн, наголосивши, що розмова українців із митрополитом Шептицьким («А що в цьому випадку зробив би покійний митрополит Андрей?») – не припиняється ніколи. Міняються епохи,, та він незмінно промовляє до нас Божою мудрістю та обставинами свого життя – промовляє так, ніби є нашим сучасником.

«Нехай Божа мудрість поведе нас!»Митрополит Андрей промовляє до людей усім своїм життям. Для нас він – пастир, богослов, вихователь, проповідник, святитель, будівничий, меценат, дипломат та святий учитель віри. Як один із найзаможніших українців в Галичині, Роман Андрій граф Шептицький вжив своє багатство не для власної вигоди чи для життя в розкошах, а задля загального піднесення народу.

«Нехай Божа мудрість поведе нас!»Постать митрополита огорнута добрими ділами. Перелік зробленого ним ніколи не буде вичерпаним. Він приклад для всього духовенства, вірного і жертовного служити Божому народові. Бо митрополит Андрей не лише кермував церквою – розбудовував цілу християнську цивілізацію, приносячи християнські цінності в такі суспільні сфери, як освіта, наука, мистецтво, охорона здоров’я, законодавство тощо. І всюди він діяв справді як слуга Божий.

Згадати добрі справи Митрополита Андрея можуть  долиняни та гості міста відвідавши виставку «Митрополит Андрей Шептицький – духовний пастир українського народу (документи, книги, фото та особисті речі)» у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів з 29 липня. Найцінніші експонати – антимінс митрополита Андрея та його фотопортрет, тимчасово випозичені з музею Інституту історії церкви (м. Львів).

Виставка триватиме до кінця серпня 2015 р.

Ласкаво запрошуємо!

Адміністрація музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).