Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

Back to all Post

Мистецтво створення писанки

Мистецтво створення писанкиПисанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст.

Виготовлення писанок в українській традиції наділялося сакральним значенням та входило до звичаєво-обрядової сфери.

Що ближче до Великодня, то все частіше українці згадують про традиції свята і самі беруться розмальовувати писанки, як це робили в давнину.

Мистецтво створення писанки4 та 5 квітня у музеї «Бойківщина» Тетяни та Омеляна Антоновичів відбувалися майстер-класи з писанкарства.

4 квітня мистецтву створення писанки навчала відома Долинська писанкарка, вчитель Долинської спеціалізованої школи №6 – Круліковсьа Галина Василівна.

5 квітня майстер-клас провела писанкарка, поетеса, художниця, вчитель Природно-математичного ліцею – Оксана Степанівна Сподар.

Мистецтво створення писанкиЗ великим захопленням і старанністю діти й дорослі писали воском візерунки на своїх перших писанках, фарбували їх і спостерігали, як під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках.

Поринувши у вир писанкарства, навіть найбільші непосиди терпеливо виводили писачком по яйці нехитрі візерунки, скоса поглядаючи на сусіда, аби ж тільки краще зробити. А писанки й справді вдалися на славу.

Мистецтво створення писанкиЩиро вдячні Галині Василівні Круліковській та Оксані Степанівні Сподар за проведені майстер-класи, а також всім учасникам за чудову атмосферу та гарний настрій!

Сподіваємося що відвідування наступних майстер-класів відбудеться з такою ж успішністю і плідністю адже, як показує практика, серія майстер-класів, що відбуваються у музеї, розвиває у відвідувачів музею, особливо дітей, інтерес і повагу до нашої багатої духовної спадщини.

Мистецтво створення писанкиПізнаючи нове, незвичайне, діти, як правило, залучають у сферу своїх інтересів і батьків, вивчають культуру, традиції та історію бойківського краю, що в свою чергу впливає на формування їх національного світогляду та духовності.

Мар’яна Хабер-Дудар

Науковий співробітник музею «Бойківщина»

Add Your Comment

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).