Працюємо щодня 9: 00–18: 00 без обіду

EnglishGermanPolishUkrainian
Повернутися до всіх публікацій

Мистецтво дарує надію

Швидко збігають один за одним за щоденними клопотами зимові дні, і ось завершилась тимчасова експозиція робіт творчої родини Наталії та Романа Юсипчуків у Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. В рамках завершення виставки, яка експонувалась з 26 січня, зустріч з митцями – майстрами художнього малярства на склі, відбулась 20 лютого, у день, коли весь український народ відзначав Свято Героїв Небесної Сотні.

На початку зустрічі для всіх присутніх пролунали вірші «Небесна сотня» та «Герої не вмирають» долинської поетеси і художниці, члена Національної спілки письменників України – Надії Дички із збірки «Майдан», що презентувалась у цей день. Опісля всі присутні вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Виставкова зала музею вже пам’ятає роботи подружжя Юсипчуків Наталії і Романа. Востаннє художники брали участь у березневій виставці 2013 року «Скло. Творчий підхід», презентувавши свої чотири роботи. Цьогоріч долиняни та гості міста мали змогу у «Персональній родинній виставці народного малярства подружжя Наталії і Романа Юсипчуків» милуватися 70-ма роботами. Митці над кожною творчою роботою працюють разом, тандемом, враховуючи поради та побажання кожного, допомагаючи один одному створити досконалий художній твір.

Привітали на зустрічі теплими словами та підтримали митців на їх творчому шляху насамперед художники Долини та Долинщини: викладачі долинської художньої школи разом з д-ром О. І. Лаврів, І. В. Гуралевич, О. Я. Сподар, Л. Я. Федорів, О. Я. Федорів та ін.. Серед шанувальників мистецтва малюнку на склі була також молодь, яка тільки починає працю у цьому напрямку і бере участь у презентації своїх робіт на щорічному фестивалі-ярмарці «Свято Ремесел» у Долині.

Вдячність митцям за їх працю висловили і долинські майстри пера член Національної спілки письменників України В. В. Олійник та Я. Д. Савчин – головний редактор районної газети «Свіча», член Національної спілки журналістів України.

На зустрічі п. Роман і п. Наталя ділились з шанувальниками їх творчості досвідом у спільній праці, гордістю за своїх синів, які закінчили мистецький вищий заклад в рідному Косові, і продовжують набувати шукати себе у виборі улюбленої професії, спогадами про щасливі дні, проведені в родинному колі в Долині. Протягом творчої зустрічі присутні мали змогу щиро поспілкуватися з митцями, та обмінятися візитками і контактами для подальшої співпраці.

Адміністрація музею «Бойківщина» щиро вдячна Наталії та Роману Юсипчукам за подарунки – дві картини «До обрію» та « Передзвони різдвяної таїни», які збагатять колекцію художніх робіт музейного фонду.

Успіхів Вам на Вашій спільній творчій ниві і до нових зустрічей!

Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»

/p

Додайте свій коментар

Веб-сайт Краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів розроблено за фінансування Уряду Канади через Фонд сприяння розвитку малих і середніх підприємств проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент веб-сайту є виключно думкою авторів та необов’язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ. Більше про Проект ПРОМІС на веб-сайті, (натисніть на картинку, щоб перейти).